بازگشت   پاتوق بچه های باحال ایرونی > تالار همسران > آشپزی > دسر و نوشیدنی ها

همین الان به صورت رایگان در کمتر از 30 ثانیه عضو شوید!
ثبت نام کنید و به اعضای پاتوق بپیوندید.

نام کاربری: کلمه عبور: تکرار کلمه عبور: ایمیل: تکرار ایمیل:
 
تصویر تائید کننده
لطفا شش حرف یا عددی که در تصویر تائیدکننده مشاهده می کنید را وارد کنید.

  پذیرفتن قوانین انجمن 

 
 
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
\r\n \r\n \r\n \r\n \r\n
\r\n\r\n
\r\n \r\n Balatarin \r\n\r\n Donbaleh \r\n\r\nFacebook\r\n
\r\n\r\n\r\n\r\n \r\n پیش فرض\r\n طرز تهیه 3 نوع افطاری ساده و خوشمزه\r\n \r\n
\r\n \r\n \r\n\r\n \r\n
\r\n \r\n نشاسته را در 4 پیمانه آب سرد حل میكنیم و آن را از صافی میگذرانیم. سپس آرد برنج را در شیر حل، آن را هم از صافی رد میكنیم
\nحلوای شیر

\nمواد لازم:

\n آرد برنج نصف پیمانه
\n گلاب نصف پیمانه
\n شیر 1 لیتر
\n شكر 2 پیمانه
\n نشاسته 1 پیمانه
\n آب 4 پیمانه
\n
\nطرز تهیه: نشاسته را در 4 پیمانه آب سرد حل میكنیم و آن را از صافی میگذرانیم. سپس آرد برنج را در شیر حل، آن را هم از صافی رد میكنیم (توجه داشته باشید كه شیر باید سرد باشد). سپس شكر، نشاسته حل شده و محلول آرد برنج و شیر را باهم مخلوط میكنیم و در ظرفی میریزیم و روی حرارت ملایم میگذاریم.

\n دقت داشته باشید برای آن كه مایع نسوزد و به ته ظرف نچسبد، باید آن را مرتب هم بزنیم. این كار را آنقدر ادامه میدهیم تا مایع به جوش آید و غلیظ شود. بعد گلاب را به آن اضافه میكنیم. وقتی خط قاشق روی مواد به جا ماند و محو نشد یعنی حلوای ما آماده است و باید از روی حرارت برداشته شود. این حلوا را اغلب شیرازیها در ماه مبارك رمضان درست میكنند.
\n
\n
\n كاچی
\n مواد لازم:
\n آرد گندم یك پیمانه
\n كره 100 گرم
\n شكر 2 پیمانه
\n گلاب یكچهارم پیمانه
\n زعفران ساییده شده به میزان دلخواه
\n آب 3 پیمانه
\n
\n طرز تهیه: ابتدا آب و شكر را در ظرفی ریخته و روی حرارت ملایم اجاقگاز بگذارید تا شكر در آب حل شود. سپس زعفران را به مواد اضافه كنید تا مخلوط آب و شكر قوام پیدا كند. شیره قوام یافته باید مانند شیره مربا غلیظ و كشدار شود. دقت داشته باشید گلاب را در مرحله پایانی قوام آمدن شیره اضافه كنید تا عطر آن از بین نرود.
\n بعد از این مرحله كره را در یك ظرف ریخته و روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید. پس از اینكه كره آب شد، آرد گندم را به آن اضافه كنید و مرتب هم بزنید تا آرد تغییر رنگ پیدا كرده و طلایی متمایل به قهوهای شود.برای اینكه از كافی بودن میزان سرخ شدن این مخلوط آردی مطمئن شوید، با یك قاشق چایخوری كمی از آرد سرخ شده را داخل آب بریزید اگر حباب از آن خارج شد به معنای سرخ شدن آرد است.پس از آماده شدن آرد، شیره را به آن اضافه كنید و مرتب آن را روی شعله ملایم اجاق گاز به هم بزنید. این مرحله حداقل یكربع به طول میانجامد.در این مرحله باید كاچی را دم كنید. بنابراین قابلمه را روی شعله پخشكن قرار داده و روی در آن دمكنی بگذارید. حالا اجازه بدهید تا حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه كاچی دم بكشد. بعد از این مدت آن را در ظرف مورد نظر بریزید و سرو كنید. غلظت كاچی باید مانند فرنی نه خیلی سفت و نه خیلی شل باشد.
\n
\n سوپ قارچ با سبزیجات
\n مواد لازم:
\n سیبزمینی یك عدد
\n هویج یك عدد
\n جعفری و كرفس خرد شده یك پیمانه
\n پیاز 2 عدد
\n قارچ خرد شده 2 پیمانه
\n بلغور جو یا گندم یا جو و گندم پرك شده یك پیمانه
\n پودر جوانه گندم 2 قاشق سوپخوری
\n كدو 2 عدد
\n شیر یك پیمانه
\n
\n طرز تهیه:
\n پیازها را نگینی خرد كرده، كمی تفت دهید و سپس قارچ را به آن اضافه كنید. در این مرحله مقداری پودر جوانه گندم به مواد اضافه كنید تا آب نیندازد. سپس كرفس، هویج و كدوهای خرد شده را نیز به مواد اضافه كنید و در آخر سیبزمینیهای ریز شده را نیز به مواد قبلی اضافه كنید و به اندازه مناسب در آن آبجوش بریزید. وقتی آب به جوش آمد گندم یا جوی پرك شده را نیز به مواد اضافه كنید.
\n اجازه دهید تا مواد به حدی بپزد كه سوپ دارای غلظت شود. وقتی سوپ خوب غلیظ شد یك لیوان شیر و جعفری را به آن اضافه كنید و بگذارید تا سوپ با در باز بجوشد تا سبزی سبز رنگ باقی بماند. در مرحله آخر نمك، فلفل و ادویه را نیز به سوپ اضافه كنید و بعد از مدتی آن را از روی شعله بردارید. اگر غلظت سوپ كافی نبود در آخرین مراحل میتوانید به آن كمی دیگر پودر جوانه گندم اضافه كنید. این سوپ با مقداری پنیر گودا طعم خوبی پیدا میكند، اما اگر میخواهید سوپ سبكی داشته باشید از پنیر صرفنظر كنید.
\n \r\n
\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n\r\n \r\n AFA آنلاین نیست.\r\n\r\n\r\n \r\n \r\n \r\n \r\n  \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n پاسخ با نقل قول\r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n\r\n\r\n
\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n \r\n \r\n \r\n \r\n\r\n\r\n\r\n\r\n'; // next/previous post info pn[7304] = "7304,7304"; pn[0] = ",7304"; // cached usernames pu[0] = guestphrase; pu[114] = "AFA"; // -->
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 08-24-2010   #1
AFA
تازه وارد
امتیازات: 218, سطح: 4 امتیازات: 218, سطح: 4 امتیازات: 218, سطح: 4
فعالیت: 32% فعالیت: 32% فعالیت: 32%
 
AFA آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Aug 2010
نوشته ها: 46
سپاس: 7
40 بار در 28 پست سپاس
پیش فرض طرز تهیه 3 نوع افطاری ساده و خوشمزه
نشاسته را در 4 پیمانه آب سرد حل میكنیم و آن را از صافی میگذرانیم. سپس آرد برنج را در شیر حل، آن را هم از صافی رد میكنیم
حلوای شیر

مواد لازم:

آرد برنج نصف پیمانه
گلاب نصف پیمانه
شیر 1 لیتر
شكر 2 پیمانه
نشاسته 1 پیمانه
آب 4 پیمانه

طرز تهیه: نشاسته را در 4 پیمانه آب سرد حل میكنیم و آن را از صافی میگذرانیم. سپس آرد برنج را در شیر حل، آن را هم از صافی رد میكنیم (توجه داشته باشید كه شیر باید سرد باشد). سپس شكر، نشاسته حل شده و محلول آرد برنج و شیر را باهم مخلوط میكنیم و در ظرفی میریزیم و روی حرارت ملایم میگذاریم.

دقت داشته باشید برای آن كه مایع نسوزد و به ته ظرف نچسبد، باید آن را مرتب هم بزنیم. این كار را آنقدر ادامه میدهیم تا مایع به جوش آید و غلیظ شود. بعد گلاب را به آن اضافه میكنیم. وقتی خط قاشق روی مواد به جا ماند و محو نشد یعنی حلوای ما آماده است و باید از روی حرارت برداشته شود. این حلوا را اغلب شیرازیها در ماه مبارك رمضان درست میكنند.


كاچی
مواد لازم:
آرد گندم یك پیمانه
كره 100 گرم
شكر 2 پیمانه
گلاب یكچهارم پیمانه
زعفران ساییده شده به میزان دلخواه
آب 3 پیمانه

طرز تهیه: ابتدا آب و شكر را در ظرفی ریخته و روی حرارت ملایم اجاقگاز بگذارید تا شكر در آب حل شود. سپس زعفران را به مواد اضافه كنید تا مخلوط آب و شكر قوام پیدا كند. شیره قوام یافته باید مانند شیره مربا غلیظ و كشدار شود. دقت داشته باشید گلاب را در مرحله پایانی قوام آمدن شیره اضافه كنید تا عطر آن از بین نرود.
بعد از این مرحله كره را در یك ظرف ریخته و روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید. پس از اینكه كره آب شد، آرد گندم را به آن اضافه كنید و مرتب هم بزنید تا آرد تغییر رنگ پیدا كرده و طلایی متمایل به قهوهای شود.برای اینكه از كافی بودن میزان سرخ شدن این مخلوط آردی مطمئن شوید، با یك قاشق چایخوری كمی از آرد سرخ شده را داخل آب بریزید اگر حباب از آن خارج شد به معنای سرخ شدن آرد است.پس از آماده شدن آرد، شیره را به آن اضافه كنید و مرتب آن را روی شعله ملایم اجاق گاز به هم بزنید. این مرحله حداقل یكربع به طول میانجامد.در این مرحله باید كاچی را دم كنید. بنابراین قابلمه را روی شعله پخشكن قرار داده و روی در آن دمكنی بگذارید. حالا اجازه بدهید تا حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه كاچی دم بكشد. بعد از این مدت آن را در ظرف مورد نظر بریزید و سرو كنید. غلظت كاچی باید مانند فرنی نه خیلی سفت و نه خیلی شل باشد.

سوپ قارچ با سبزیجات
مواد لازم:
سیبزمینی یك عدد
هویج یك عدد
جعفری و كرفس خرد شده یك پیمانه
پیاز 2 عدد
قارچ خرد شده 2 پیمانه
بلغور جو یا گندم یا جو و گندم پرك شده یك پیمانه
پودر جوانه گندم 2 قاشق سوپخوری
كدو 2 عدد
شیر یك پیمانه

طرز تهیه:
پیازها را نگینی خرد كرده، كمی تفت دهید و سپس قارچ را به آن اضافه كنید. در این مرحله مقداری پودر جوانه گندم به مواد اضافه كنید تا آب نیندازد. سپس كرفس، هویج و كدوهای خرد شده را نیز به مواد اضافه كنید و در آخر سیبزمینیهای ریز شده را نیز به مواد قبلی اضافه كنید و به اندازه مناسب در آن آبجوش بریزید. وقتی آب به جوش آمد گندم یا جوی پرك شده را نیز به مواد اضافه كنید.
اجازه دهید تا مواد به حدی بپزد كه سوپ دارای غلظت شود. وقتی سوپ خوب غلیظ شد یك لیوان شیر و جعفری را به آن اضافه كنید و بگذارید تا سوپ با در باز بجوشد تا سبزی سبز رنگ باقی بماند. در مرحله آخر نمك، فلفل و ادویه را نیز به سوپ اضافه كنید و بعد از مدتی آن را از روی شعله بردارید. اگر غلظت سوپ كافی نبود در آخرین مراحل میتوانید به آن كمی دیگر پودر جوانه گندم اضافه كنید. این سوپ با مقداری پنیر گودا طعم خوبی پیدا میكند، اما اگر میخواهید سوپ سبكی داشته باشید از پنیر صرفنظر كنید.
AFA آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
 

برچسب ها
3, نوع, و, افطاری, تهیه, خوشمزه, ساده, طرز

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are غیر فعال
Pingbacks are غیر فعال
Refbacks are غیر فعال
Powered by vBulletin
Farsi Skin Developed By: Admin
مسئوليت مطالب و نظرات كاربران، به عهده خود آنان است و لزوما نظر انجمن نيست


PageRank

SEO by vBSEO ©2010, Crawlability, Inc.
Sitemap