ورود به سایت


  *


  *

 
   Patogh RSS 

بذر پول بکارید و پول درو کنید!

  در شبی تابستانی و آسمانی پر از ستاره، با خودروی دوست داشتنی ام در شهری کویری سفر می کردم.بعد از طی مسافتی ، عقربه بنزین ماشین ، خبر از خالی بودن باک داد! باید بنزین می زدم.در یک پمپ بنزین معمولی ، ولی بی نهایت شلوغ توقف کردم.ساعت حدود دوازده نیمه شب بود.برایم جای تعجب بود که چرا این پمپ بنزین، در این ساعت از شب این قدر شلوغ است.طولی نکشید که علت آن را فهمیدم.
  پس از اینکه باک خودرو را پر کردم، در گوشه ی سمت چپ پمپ بنزین توقف کردم تا موتور را وارسی کنم و از بیرون ، شیشه ی جلوی ماشینم را تمیز کنم.در همین لحظه یکی از متصدیان پمپ بنزین به من نزدیک شد و گفت: « عذر می خواهم آقا! امروز هوا گرو خاکی بود.اجازه بدهید من شیشه ی اتومبیل اتان را از داخل تمیز کنم. » او به سرعت با چهره ای خندان و به روشی مناسب، قسمت داخلی شیشه ی جلو ، عقب و شیشه های کناری را تمیز کرد و بدون هیچ چشمداشتی رفت.کاری که به ندرت متصدیان پمپ بنزین انجام می دهند.
  تاثیر این خدمت رسانی کوچک ، فقط سبب بهتر شدن دید من در شب نشد ، بلکه مهم تر از آن باعث شد که من این ایستگاه پمپ بنزین را برای همیشه به خاطر بسپارم، به طوری که در چند هفته بعد که من به خاطر موقعیت شغلی مجبور بودم از آن شهر عبور کنم، هر بار فقط در آن ایستگاه توقف می کردم و جالب تر آن که هر بار ، خدمتی بیش از آنکه انتظار داشتم ، می گرفتم.نکته ی دیگر آنکه هر بار به آنجا رفتم (که یک بار آن هم ساعت چهار صبح بود.) به خاطر شلوغی، چند دقیقه ای معطل شدم!
  اولین بار که ایستادم،متصدی آنجا باید پیش خودش فکر می کرد که «این آقا اهل این شهر نیست(شماره ی پلاک ماشین مشخص بود) و ممکن است دیگر به این پمپ بنزین برنگردد! پس چرا بیشتر از حد متعارف به او خدمت کنم! او یک مشتری گذری است!» ولی متصدیان آن ایستگاه ، چنین فکری نداشتند.آن ها خدمت رسانی را در اولویت قرار داده بودند و به همین دلیل ، پمپ بنزین آنها همیشه شلوغ بود، در حالی که بقیه ی ایستگاه ها خلوت بودند.
  تفاوت آنها با سایر پمپ بنزین ها در نوع خدمت رسانی بود و نتیجه ی این خدمت رسانی نیز سود بیشتر برای آنها بود.وقتی که متصدی ایستگاه در اولین دیدار ، داخل شیشه ی اتومبیل مرا تمیز کرد، در واقع بذر پول را کاشت.شما خدمت را در اولویت قرار دهید،پول خودش از راه می رسد.

  http://dl.patogh.info/uploads/1386756403461.jpg

  یک قاعده ی بسیار مهم و نیرومند

  همیشه به مردم بیشتر از آنچه انتظار دارند، بدهید.هر کار کوچک اضافی که برای دیگران انجام دهید، به منزله ی یک بذر پول است!داوطلبانه کار کردن بعد از ساعات کاری و بیرون آوردن سازمان از شرایط سخت ، به منزله ی بذر پول است! ارائه خدمات اضافی به مشتری ، بذر پول است!  هر کاری که به نظرتان کوچک می آید، ولی بدون چشمداشت به مشتری ارائه می دهید.بذر پول است!
  هر روز زمانی را صرف پاسخ دادن به این پرسش کنید: « چگونه می توانم بیش از آنچه از من انتظار می رود خدمت رسانی کنم؟ »
  آن گاه همان را انجام دهید.
  آری ، خدمت بکارید و پول درو کنید!

  منبع : مجله راز شماره ۳۵ کد ۹۲۳۵۱۰۴ | سارینا

» بازگشت | تاریخ : 20 آذر 1392 | توسط : Ali | بازدیدها : 24 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
کد امنیتی :
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بارگزاری مجدد کد
کد را وارد کنید :

 
    

http://patogh.info/templates/Patogh/images/logo.pngصفحه نخست | درباره ما | تماس با ما | عضویت در سایت | پیوندها | تبلیغات اینترنتی | جستجو | نسخه موبایل | RSS http://patogh.info/templates/Patogh/images/rss.gif

طراحی و توسعه "طرح آذین"

Sitemap