سبک زندگی،سلامت،سرگرمی،گردشگری،دانلود
کد خبر: 32596
تعداد بازدید : 7 بازدید
تاریخ انتشار : 24 Dec, 2014 - 14:59
تعداد نظرات: 0 نظر
  

هواپیمای هیچ وزیر و رییس‌جمهوری در ایران ربوده نشده است/موفقیت سپاه در سنجش LBA آلمان

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار محمدحسن کاظمی جانشین فرماندهی حفاظت سپاه در نشست خبری که ظهر امروز چهارشنبه به منظور گرامیداشت سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی برگزار شد، با اشاره به فرمان امام مبنی بر حفاظت سپاه از هواپیماها در سال 63، گفت: وقتی سپاه بخواهد وارد هر عرصه‌ای شود برای آن فرش قرمز […]

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار محمدحسن کاظمی جانشین فرماندهی حفاظت سپاه در نشست خبری که ظهر امروز چهارشنبه به منظور گرامیداشت سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی برگزار شد، با اشاره به فرمان امام مبنی بر حفاظت سپاه از هواپیماها در سال 63، گفت: وقتی سپاه بخواهد وارد هر عرصه‌ای شود برای آن فرش قرمز پهن نمی‌کنند مخصوصا عرصه‌هایی که تنش‌زا هستند، در همان زمان مخالفت‌هایی شد و برخی نمی‌خواستند سپاه امنیت را ایجاد کند و ما با مخالفت‌های جدی روبرو شدیم. حتی برخی تهدید به اعتصاب کردند اما با تاکید مجدد امام (ره) سپاه در این عرصه حضور پیدا کرد.

وی افزود: بعد از پنجمین هواپیمارباها در تاریخ 16/6/63 سپاه وارد این عرصه شد و با ورود سپاه این هواپیماربایی‌ها متوقف که نشد بلکه تشدید شد و آنها به دنبال این بودند تا بگویند حتی با حضور سپاه هم این هواپیماربایی‌ها را ادامه می‌دهیم.

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه ادامه داد: تا سال 89 صد و 30 مورد هواپیماربایی داشتیم که در 26 مورد درگیری و در 13 مورد تیراندازی و منجر به کشتن مهاجمین شد.

کاظمی تصریح کرد: در سال 67 نخست‌وزیر وقت درخواست کرد که سپاه از فرودگاه‌ها برود اما درایت امام (ره) باعث شد ایشان مجددا فرمان خود را تکرار و بر حضور سپاه در فرودگاه‌ها تاکید کنند. حتی 3 وزیر به امام نامه نوشتند که امام (ره) پاسخ آنها را داد و اکنون نیز حضرت آقا از اقدامات سپاه حفاظت هواپیمایی اعلام رضایت کردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اکنون برخی کشورهای همسایه و حتی بزرگ جهان از ما درخواست کردند که آموزش‌هایمان را در این حوزه به آنها بدهیم.

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه افزود: در یکی از هواپیماربایی‌ها سرتیم هواپیمارباها یک خانم بود که آنها را هدایت می‌کرد و به هلاکت هم رسید لذا ما خواهرانی داریم که پاسدارند و توان بسیار بالایی دارند و از وجود آنها در شرایط مختلف بهره می‌بریم و دشمن شاید در برخی پروازها با خواهرانی مواجه باشد که در تیراندازی و تمرینات بدنی رتبه‌های بالایی دارند.

کاظمی با بیان اینکه دشمن دیگر به هواپیماربایی میلی ندارد، گفت: زیرا می‌دانند که موفق نخواهند بود. به همین دلیل به عرصه‌های دیگری مثل ترور دانشمندان هسته‌ای رفتند که با تلاش برادرانمان در آن حوزه هم سرکوب و منکوب شدند.

وی با اشاره به رضایت مسافران از سپاه حفاظت هواپیمایی گفت: تا تاریخ 30/9/93 پانزده میلیون و 139 هزار و 320 مسافر از فرودگاه‌های ما تردد کردند که اگر فقط نیم‌درصد آنها از عملکرد ما در فرودگاه ناراضی بودند رقم بسیار بالایی می‌شد.

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه ادامه داد: در سال جاری 3 نفر از پرسنل امنیت پرواز به شهادت رسیدند که یک فرد در جت‌فالکون تست رادار در جزیره کیش و 2 نفر هم در هواپیمای آنتونوف 140 در مهرآباد شهید شدند.

کاظمی با بیان اینکه از سال 89 به بعد هیچ هواپیماربایی نداشتیم‌،‌گفت:‌آخرین اقدام هواپیماربایی مربوط به سال 89 و پرواز به سمت سوریه بود.

وی با بیان اینکه اقدامات حفاظتی سپاه در فرودگاه‌ها یکپارچه است، اظهار داشت:‌البته استان‌هایی به عنوان استان‌های قرمز تعریف شده است که احتمال نفوذ افراد در آنها بیشتر است و ما نیز اقدامات بیشتری برای حفاظت از این فرودگاه‌ها انجام می‌دهیم.

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه خاطرنشان کرد: سپاه در حوزه حفاظت از هیچ جا الگو نگرفته بلکه بر اساس تهدید خودش را شکل داده است. ما امروز در سطح آکادمیک دوره‌های حفاظتی و امنیتی برگزار می‌کنیم و تا سطوح دکتری متون دانشگاهی تهیه کردیم و برخی از نیروهای امنیت پرواز ما مقطع دکتری را طی می‌کنند.

کاظمی با بیان اینکه اقدامات ما را سازمان‌های بین‌المللی رصد می‌کنند، گفت: ایکائو و آیوسا اقدامات ما را رصد می‌کنند تا ببیند مورد تائید است یا نه لذا دو بار از سوی ایکائو و دو بار از سوی آیوسا مورد بازرسی قرار گرفته‌ایم.

وی تاکید کرد: اخیرا سازمان LBA آلمان که کنترل هوایی این کشور را بر عهده دارد، اقداماتی را در هواپیماهای ما که به آنجا می‌رفتند انجام دادند و مواردی را در هواپیما مخفی کردند تا هوشیاری ماموران ما را بسنجند که در چندین مورد صورت گرفته برادران ما همه موارد را کشف کردند و نمره ممتاز گرفتیم.

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه تصریح کرد: برنامه ملی امنیت هوانوردی را تدوین کرده و برای شورای عالی امنیت ملی فرستادیم.این برنامه بهترین، جامع‌ترین و کامل‌ترین برنامه موجود است.

کاظمی با اشاره به اوضاع کشورهای منطقه گفت: نه داعش و نه گروه‌های دیگر هیچ کدام نتوانستند شکستی را در مجموعه‌های حفاظتی ما ایجاد کنند.

وی با اشاره به سرعت عمل ماموران سپاه حفاظت هواپیمایی گفت: تغییر حالت ماموران ما از صفر به 100 و حالت عملیاتی کمتر از یک دقیقه است که در این زمان با مهاجمین برخورد می‌شود.

جانشین فرماندهی حفاظت سپاه در ادامه تصریح کرد: درسال 88 و زمان فتنه اقدامات علیه حفاظت هواپیمایی تشدید نشد اما ما منتظر بودیم که اگر دشمن خواست فتنه را در این عرصه گسترش دهد جلوی آن را بگیریم. خوشبختانه فتنه با درایت مقام معظم رهبری و 9 دی برچیده شد و اتفاقی در حوزه حفاظت شخصیت‌ها و حفاظت هواپیمایی نیفتاد البته ما آمادگی کامل داشتیم.

کاظمی در پایان خاطرنشان کرد: رؤسای جمهور از هواپیماهای آشیانه که تحت حفاظت است استفاده می‌کنند ولی اگر از هواپیماهای مسافربری معمولی هم استفاده کنند به دلیل حفاظتی که صورت می‌گیرد هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. بعضا رؤسای قوا نیز از این پروازها استفاده می‌کنند و تاکنون هیچ هواپیمای وزیر یا رئیس‌جمهور در کشور مورد حمله واقع نشده است.

انتهای پیام/

Source Article from http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931003000219

برچسب ها :
مطالب مرتبط
پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها
 • به کیبورد اندروید مسلط شوید! (1 نظر)
 • اکبر عبدی جدید سینما کیست ؟ (0 نظر)
 • چند راه حل ساده برای رفع خرخر! (0 نظر)
 • نام قدیم شهرهای ایران (0 نظر)
 • خالق اولین ویروس کامپیوتری (0 نظر)
 • ایده جالب مرد 42 ساله برای درآمد زائی (0 نظر)
 • نهمین اجلاس مشترک کنسولی ایران و امارات امروز در ابوظبی (0 نظر)
 • هارف: ایران و ۱+۵ بیش از هر زمانی به توافق جامع هسته‌ای نزدیک شده‌اند (0 نظر)
 • فرگوسن و نیویورک؛ عرصه سنجش ادعای «عدالت» و «حقوق بشر» آمریکا (0 نظر)
 • ظریف: در مقابل مطالبات نامشروع می‌ایستیم و آن را قاطعانه رد می‌کنیم/ راه‌حل‌هایی عملی و متوازن ارائه کرده‌ایم (0 نظر)
 • شیرزاد:چرا موضوع هسته‌ای ناموسی شده؟/پورتر:98 درصد مردم ایران مدافع برنامه هسته‌‌‌ای اند (0 نظر)
 • البدیل: کویت؛ پل عبور ایران به سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس (0 نظر)
 • ظریف: رفع تمام تحریم‌ها جزء اساسی هر توافقی/تعلق خاطر شدید به تحریم‌ها در مسیر حصول به توافق جامع مانع ایجاد کرده (0 نظر)
 • خرید گیره رفع خر و پف (0 نظر)
 • برگزاری اولین همایش سراسری اختلالات عصبی – تکاملی (0 نظر)
 • بیوگرافی مرتضی احمدی + تصاویر (0 نظر)
 • مدل تل سر دخترانه (0 نظر)
 • مدل لباس زمستانی بچه گانه (0 نظر)
 • برای هر رنگ پوست، چه رنگ لباسهایی مناسب است؟ (0 نظر)
 • رنگ سال 2015 برای خانم ها (0 نظر)

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، پاتوق مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  نظرات

 • 06