سبک زندگی،سلامت،سرگرمی،گردشگری،دانلود
کد خبر: 33142
تعداد بازدید : 7 بازدید
تاریخ انتشار : 30 Dec, 2014 - 18:29
تعداد نظرات: 0 نظر
  

شک نکنید «موشک» یکی از عوامل اقتدار است

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع مردم کرمان به مناسبت نهم دی ماه در رابطه با عبرت های فتنه ی 88 گفت: می خواهیم فتنه‌ی 88 را ارزیابی کنیم و بگوئیم که فتنه چه عبرتهایی داشت و چه باید بکنیم که فتنه تکرار نشود. وی […]

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع مردم کرمان به مناسبت نهم دی ماه در رابطه با عبرت های فتنه ی 88 گفت: می خواهیم فتنه‌ی 88 را ارزیابی کنیم و بگوئیم که فتنه چه عبرتهایی داشت و چه باید بکنیم که فتنه تکرار نشود.

وی ادامه داد : عبرت آموزی یعنی نگاه به اشتباه پیشینیان و جلوگیری از تکرار اشتباهات گذشته ؛ در کتاب های دوره دبستان خوانده ائیم که ” از لقمان پرسیدند ادب را از که آموختی گفت از بی ادبان “؛ یعنی آنچه را که ناپسند دیدم انجام ندهیم.

اشتباهات پیشینیان باید معیاری برای عبرت آموزی شود

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه عبرت آموزی یعنی آنچه که پیشینیان اشتباه کرده اند و انحراف کشیده شده اند باید معیار شود که آن اشتباهات انجام نشود؛ بیان کرد : می خواهیم عبرتهای فتنه را بیان کنیم از آنجایی که مردم کرمان در فتنه خط شکن بودند ؛ در جنگ تحمیلی لشکر 41 ثارالله خط شکن بود ؛ اقتضا این است که مردم نسبت به حوادث آینده هشیار باشند و به موقع آنچه را که وظیفه است انجام دهند تا جایگاه خط شکنی خود را حفظ کنند.

مولفه های فتنه ی 88 همسویی با جریان قدرت طلب و نظام سلطه است

حجت الاسلام سعیدی عبرت اول از فتنه را مولفه های شکل دهنده ی فتنه آن دانست و گفت : کاندیداتوری در انتخابات ؛ رقابت های انتخاباتی و اعتراض به نحوه ی برگزاری انتخابات فتنه نبود ؛ ما اینها را فتنه نمی دانیم اما فتنه 88 همسویی با جریان قدرت طلب و نظام سلطه بود.

وی ادامه داد : نظام سلطه به دنبال براندازی انقلاب بود و از هر حربه ای برای براندازی استفاده کرد و تمام تلاش خود را انجام داد؛ عناصر فتنه با محافل بیگانه و حمایت علنی نظام سلطه همراهی کردند.

نظام سلطه عناصری را در فتنه ی 88  برای هنرپیشگی و صحنه گردانی پیدا کرد

نماینده ملی فقیه در سپاه یکی از مولفه ی فتنه 88 را قرار گرفتن جریان قدرت طلب در پروژه ی نظام سلطه نام برد و تصریح کرد : نظام سلطه هرجا احساس کند فردی را پیدا کرده برای برجسته سازی و فراهم کردن بستر برای براندازی توسط ان تلاش می کند ؛ نظام سلطه عناصری را در فتنه ی 88  برای هنرپیشگی و صحنه گردانی پیدا کرد.

وی سومین مولفه  را اردو کشی خیابانی و حمله به مراکز نظامی دانست و گفت : اگر کسی به نحوه ی برگزاری انتخابات ایرادی وارد داشت راه قانونی برای او موجود داشت و از راه قانون می توانست پیگیری کند ؛ اما کشاندن افراد آشوب گران به خیابان ها و ایجاد بستری برای اردو کشی این مولفه ی فتنه بود.

سعیدی چهارمین مولفه را هنجار شکنی و عبور از قانون معرفی کرد و بیان داشت : مملکت قانون دارد ؛ آنها می توانستند از طریق قانون عمل کنند اما راه ها را دور زدند و بی قانونی کردند ؛ ملت بدانند که ممکن است در آینده افرادی ـ احزابی با همین مولفه ها بخواهند فتنه ی دیگری رقم بزنند.

 اگر از کسی نام برده شود می گویند اینان یار امام بودند

نماینده ولی فقیه در سپاه دومین عبرت فتنه ی 88 چند لایه بودن فتنه دانست و توضیح داد ؛ معمولا فتنه ها چند لایه اند ؛ خواص و مردم باید به لایه های رویی و زیرین توجه کنند با به موقع  به میدان می آیند.

وی ادامه داد : سه لایه موجود در فتنه؛ لایه ی رویین ؛  لابه ی کف خیابان و لایه ی افراد پشت صحنه است ، پشت صحنه ی فتنه ی 88 کسانی هستند که فتنه را برنامه ریزی می کنند ؛ طراحی کردند که از طریق انتخابات در کشور بحران ایجاد کنند ؛ اینان چه کسانی هستند ؟

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه فتنه های صدر اسلام نیز دارای همین سه لایه بود ؛ گفت :عده ای مثل عمرسعد در لایه ی رویی بودند و یک عده نیز از آن پشتیبانی کردند و اما یک عده عناصر پشت صحنه بودند ؛ در زیارت عاشورا اسامی افراد روی صحنه را بیان می شود اما کسانی را که در پشت صحنه بودند اسمی نیست ؛ اما ما در زیارت عاشورا می خوانیم که  بین ظالمان و بنیان گزاران ظلم تفاوت وجود دارد ؛ بنیان گزاران ظلم ها دیده نمی شوند حریم دارند اگر هم نامی از آنان برده شود ؛ می گویند اینان یاران امام بودند.

باید عناصر پشت برده را با کد معرفی کرد

وی افزود : مشکل این است که نمی توان عناصر پشت صحنه را معرفی کرد ؛ آنان اثری از خود باقی نمی گذارند و  باید آنها را با کد معرفی کرد ؛ خواص باید آنان را معرفی کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه بیان داشت : چه کسانی کمیته ی صیادت از آراء را تشکیل دادند ؛ چه کسانی در این جریان بودند ، ستاد ابطال انتخابات ایران را چه کسانی تشکیل دادند ؛ چه کسانی پشت صحنه ی این عوامل بودند. اینان عوامل پشت پرده بودند و باید معرفی شوند.

سعیدی با اشاره به ماجراهای رخ داده در کشورهای آلمان و ایتالیا توسط هیتلر و موسیلینی گفت : ما فقط این دو را می بینیم آنها روی صحنه اند اما کسانی که اندیشه فاشیستی را طراحی کردند مهم اند آنها صهیونیست ها و حامیانشان بودند.

عناصر مخفی فتنه 88 باید توسط خواص معرفی شوند

وی کسانی را که اندیشه ها را طراحی کرده اند ؛ عناصر پنهانی و لایه های مخفی این جنایات دانست و تصریح کرد : ما عناصر روی میز را می بینیم اما کسانی که از سالها قبل طراحی ها را انجام داده اند و ضمینه سازی هایی داشته اند را نمی توان دید.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه عناصر مخفی باید توسط خواص معرفی شوند ؛ خاطر نشان کرد : این عماری که امام خامنه ای فریاد زدند برای همین بود که خواص می بایست عناصر پنهانی فتنه را معرفی کنند ؛ اما متاسفانه برخی مهر سکوت بر لب  زدند و نخواستند ماجرا حل شود ؛ مسائلی مانع می شوند که برای مردم بگوییم.

وی ادامه داد : کسانی که فتنه را طراحی کرده اند امروز هم در حال طراحی و انجام کارهایی هستند.

اجازه نمی دهیم که عناصر قدرت طلب سیاسی کار انقلاب را مصادره کنند

حجت الاسلام سعیدی سومین عبرت فتنه 88 را ترکیب وضعیت خواص در برابر فتنه معرفی کرد و بیان داشت : ما ناچاریم این واقعیت را بگویم ؛ انقلاب ما 200 هزار شهید داده است و اجازه نمی دهیم که عناصر قدرت طلب سیاسی کار انقلاب را مصادره کنند.

وی افزود : بعضی از واقعیت های تلخ را می گوییم ؛ کسانی که پشت سر پیامبر بودند بعد از رحلت پیامبر سه دسته شدند ، دسته ای وفادار به پیمان ها و یاوران واقعی پیامبر که با امام نورها امام علی (ع) بیعت کردند و دسته ی دیگری که در مقابل امام علی(ع) ایستادندکه به دنبال قدرت طلبی و تفکر لیبرال و سکولار بودند و دسته ی دیگری هم از خواصی بودند که میدان دار شدند و دستی به سمت ولایت مداران و دستی هم به سمت براندازان داشتند و هر دو را نوازش می کردند ؛ این نفاق است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به  اینکه اینچنین افرادی هستند که جامعه نفاق ایجاد می کنند و  این برای جامعه بسیار مضر و بد است ؛ بیان کرد : این عده سکوت کردند و حتی به طور ضمنی از عوامل برانداز حمایت کردند.

وی با اشاره به فرازهایی از زیارت اربعین گفت : در زیارت اربعین می خوانیم امام حسین(ع) جان خود را نثار کردند تا مردم را از حیرت و بهت و ضلالت در بیاورد ؛ عوامل حیرت مردم همین خواص دو پهلو بودند همین ابوموسی اشعری ها که مردم را روشن نکردند.

سعیدی افزود :  همین اتفاقات در فتنه 88 افتاد ؛ مردم بعد از رحلت امام خمینی (ره) به خوبی از نظام و ولایت حمایت کردند , البته مردم از خواصی که از راه انقلاب منحرف شوند تبعیت نمی کنند و تنها بر محوریت رهبری می گردند و از ایشان پیروی می کنند ؛  مردم ما جایگاهشان مشخص است.

مشکل انقلاب خواص دوپهلو هستند

وی با اشاره به اینکه خواص هم در انقلاب اسلامی به سه دسته تبدیل شدند گفت : یک دسته از خواص در محور رهبری حرکت کردند و از رهبری به عنوان جانشین امام زمان و رهبری فرزانه بعد از امام خمینی تبعیت می کنند ؛ عده ای هم بعد از رحلت امام مقابل رهبری ایستادند و موضع گرفتند و قائله ای 18 تیر 87 را در دوره ی حاکمیت اصلاح طلبان و خاتمی ایجاد کردند که مردم در حماسه ی 23 تیر آن را خنثی کردند و موج دوم آن فتنه ی 88 بود که با حضور حماسی نهم دی ماه خنثی شد.

نماینده ملی فقیه در سپاه افزود : اما دسته ی سوم ، مشکل اصلی این دسته اند ؛ خواصی که هم با ولایت مدارانند و با آنان ارتباط می گیرند و هم با فتنه گران ، مردم اینها را باید بشناسند این برای ما بسیار نگران کننده است ، ما یک سخن بیشتر ندارم و آنهم سخن حجت خداوند در زمان امام زمان (عج) ؛ امام خامنه ای است که باید در محور آن باشیم.

خواص به توصیه های رهبری عمل نکردند و در سال 88 قائله ای درست کردند

وی با اشاره به اینکه ما بدنبال کسانی هستیم که در محور رهبری حرکت کنند ؛ خاطر نشان کرد :  پیامبر اسلام فرمودند بعد از من امتم 73 فرقه خواهند شد ؛ و اکنون می بینیم که 73 پرچم لااله الا الله وجود دارد ؛ اما یک پرچم ؛ پرچم حق است.

سعیدی افزود : خواص به توصیه های رهبری عمل نکردند و در سال 88 قائله ای درست کردند.

چهار عبرت اصلی فتنه ی 88

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توضیح داد : فتنه 88 چهار عبرت اصلی دارد ؛ اول  قابل تکرار بودن آن است ، مردم کرمان فتنه قابل تکرار شدن است ، باید معیار های آن را در نظر بگیریم ، از اول انقلاب هم چالش های فراوانی وجود داشته و هم پالایش های فراوانی صورت گرفته است ؛ روزی صحنه گردان اندیشه های سکولاری و تعامل با غرب بازرگان بود و بعد ها کسانی دیگر ؛  با کنار رفتن این هنرپیشه و صحنه گردان هنرپیشه های دیگری روی کار می آیند.

وی افزود : در اوایل انقلاب بازیگران فراوانی نقش براندازی را انجام دادند در دوره های بعد سید مهدی هاشمی و منتظری گرفتار این بازی ها شدند که امام خمینی (ره) قبل از ارتحالشان این قائله را ختم کردند.

سعیدی با اشاره به اینکه در در دوره ای اندیشه تکنوکرات ها در کشور حاکم بود ؛ بیان داشت :مدل آنان ژاپن اسلامی و مالزی ای بود ؛ مهاجرانی وزیر ارشاد دولت اصلاحات در جلسه ی شورای فرهنگ عمومی می گفت چرا اسرار دارید چادر و روسری بر سر زنان باشد ؛ من در مالزی شاهد بودم که زنان بدون روسری به نماز جماعت می روند.

وی ادامه داد: اندیشه ی آنان توسعه اقتصادی صرف بود و کاری به فرهنگ دینی نداشته و ندارند و می گویند ما مشروعیت نظام را از صندوق های رای بدست می آوریم که این با مبانی اندیشه های امام خمینی(ره) سازگاری ندارد.

مهم است چه کسی رئیس مجلس خبرگان می شود

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه اصل این جریان فکری همچنان باقی است و تنها هنرپیشه های آن عوض می شوند ، گفت : مردم باید بدانند چه کسانی این نقش را در دوره های مختلف انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه رای مردم امانت الهی است ؛ تشریح کرد : نوع رای دادن هم امانت الهی است ؛ مردم نمی توانند با رای دادن حرام خدا را حلال کنند ؛ اما می توانند به نماینده ای ، عضو شورای شهری و رئیس جمهوری رای بدهند که با احکام الهی بازی کند.

سعیدی افزود : مردم بدانند رای دادن هدفمند مهمتر است ، مهم است چه کسانی در مجلس خبرگان انتخاب می شوند ، مهم است چه کسی رئیس مجلس خبرگان می شود ؛ اگر در مجلس خبرگان بصریت کافی وجود نداشته باشد چی می شود ؟

وی مردم را در نظام اسلامی دارای قدرت ؛ جایگاه ؛ اختیار و حق رای بیان کرد و گفت : کار مردم در رای دادن بسیار سنگین است.

فتنه ی 88 با فتنه ی جمل و فتنه ی سامری بسیار شبیه است

حجت الاسلام سعیدی دیگر عبرت فتنه ی 88 را شباهت های فتنه با دیگر فتنه ها دانست و بیان داشت : جالب است که فتنه ها شباهت های زیادی  با هم دارند ، فتنه ی 88 با فتنه ی جمل و فتنه ی سامری بسیار شبیه است.

جرم سران فتنه کاملا مشخص و مشهود است

وی با اشاره به برخی صحبت ها در رابطه با حصر سران فتنه نیز گفت  :عده ای می گویند چرا سران فتنه را حصر کرده اید ؛ باید گفت در فتنه ی سامری جرم مشخص و مشهود بود او عده ی زیادی را گوساله پرست کرده بود ، در فتنه ی 88 هم اینچنین است ، جرم سران فتنه کاملا مشخص و مشهود است و نظام اینگونه با آنان برخورد کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود : اینکه سران فتنه محاکمه نمی شوند در حصر قرار دارند ؛ بابت این است که مردم بدانند که ماهیت اصلی این عناصر فتنه گر چه بوده است و چه جنایاتی را مرتکب شده اند.

وی دو راه را پیش روی سران فتنه گذاشت و گفت : دو راه بیشتر وجود ندارد سران فتنه یا باید محاکمه شوند با توبه کنند و  از رهبری عذرخواهی کنند تا به جامعه برگردند ؛ حر توبه کرد و بازگشت و در راه امام حسین(ع) شهید شد , بدون توبه نمی توان بازگشت.

سعیدی شباهت فتنه 88 با فتنه ی جمل را اینگونه بیان کرد : شباهت فتنه ی 88 با فتنه ی جمل در این است که هر دو با تهمت آغاز شدند در هر دو اردوکشی وجود داشت و عده ای آشوبگر حضور داشتند و در هر دو قدسی سازی ایجاد کردند.

منشاء فتنه ها در جمهوری اسلامی وجود اصل فکری جریان براندازی است

وی در رابطه با منشا فتنه ها در جمهوری اسلامی نیز گفت : منشاء فتنه ها وجود اصل فکری جریان براندازی است ؛ جریانی که به دنبال صحنه گردانانی است ؛ و در این بین دو تفکر نیز وجود دارد ، تفکر در حاکمیت دینی و عرصه ی بین المللی.

آنچه که اسرائیل را می ترساند همین موشک است/ شک نکنید موشک یکی از عوامل اقتدار است