سبک زندگی،سلامت،سرگرمی،گردشگری،دانلود
کد خبر: 28553
تعداد بازدید : 9 بازدید
تاریخ انتشار : 14 Oct, 2014 - 16:51
تعداد نظرات: 0 نظر
  

صدور بیش از دو میلیون کارت بانک مهربانو برای زنان ایرانی

دبیر نخستین همایش و جشنواره مهربانو گفت: هفته گذشته از کارت مهربانو رونمایی کردیم و قرار است این کار برای بیش از دو میلیون نفر زنان و دختران ایرانی صادر شود و از این کارت می‌توان مانند کیف پول بهره برد. به گزارش خبرنگار سرویس زنان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منیر آمدی در نشست خبری […]

دبیر نخستین همایش و جشنواره مهربانو گفت: هفته گذشته از کارت مهربانو رونمایی کردیم و قرار است این کار برای بیش از دو میلیون نفر زنان و دختران ایرانی صادر شود و از این کارت می‌توان مانند کیف پول بهره برد.

به گزارش خبرنگار سرویس زنان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منیر آمدی در نشست خبری که امروز در مرکز مطالعات و تحقیقات زنان برگزار شد، با اعلام این خبر اظهار کرد: با استفاده از این کارت خدمات یارانه‌ای به دارندگان آن ارائه می‌شود. به عنوان نمونه اگر برای شرکت در دوره‌ای به پرداخت 120 هزار تومان نیاز باشد با بهره‌گیری از حامی کارت تنها 12 هزار تومان پرداخته می‌شود.

وی افزود: سایت مهربانو نیز طراحی شده است. این سایت زنان در زمینه‌های مختلف آموزش‌هایی را ارائه می‌کند. علاوه بر آن شبکه‌های اجتماعی زنان نیز پیش‌بینی شده است همچنین این سایت می‌تواند محل فروش محصولات و ارائه خدمات گردشگری باشد.

دبیر نخستین همایش و جشنواره مهربانو با بیان اینکه نخستین همایش و جشنواره مهربانو 28 مهرماه برگزار می‌شود، اظهار کرد: این مراسم در وزارت کشور برپا می‌شود.

آمدی افزود: در بخش جشنواره از کارت بانکی مهربانو و سایت مهربانو و تمبر مهربانو رونمایی می‌شود و در پایان این مراسم از تعدادی از مهربانوها به عنوان مهربانوهای نیکی، سلامت، مقاومت، ورزشی و… تقدیر می‌شود.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه صنعتی‌شریف گفت: این تفاهم‌نامه با بخش فناوری این دانشگاه امضا شد و سایت مهربانو با همکاری این دانشگاه راه‌اندازی می‌شود.

دبیر نخستین همایش و جشنواره مهربانو با بیان اینکه قصد داریم مهربانو به سایت مرجع زنان ایران تبدیل شود، گفت: امیدواریم این سایت بتواند خواسته‌های مختلف زنان ایرانی را برآورده کند و ما در این جهت تلاش می‌کنیم. در این سامانه حتی زمینه‌هایی برای اشتغال زنان نیز فراهم می‌شود، چراکه با توه به جمعیت زیاد زنان تحصیلکرده می‌توان از طریق اینترنت، بسترهایی را برای اشتغال آنان فراهم کرد و ما تلاش می‌کنیم برای زنان محتوا تولید کنیم.

آمدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به انجام مکاتبه با وزارت ورزش و جوانان گفت: از این وزارتخانه درخواست کردیم روز اول ذیحجه که روز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) به عنوان روز ملی ازدواج تصویب شود تا در قالب هفته ازدواج به چالش‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای ازدواج جوانان بپردازیم و به راهکارهایی برای بهبود شرایط آنان دست یابیم.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی با این پیشنهاد موافقت و آن را تصویب کرد و با توجه به این امر ما نیز تلاش کردیم تا همایشی را در این زمینه برگزار کنیم. با توجه به آنکه در ایران قدیم به زنان، مهربانو و مردان مهربان به معنای نگهبان کانون مهر زنان می‌گفتند نام همایش خود را مهربانو گذاشتیم. به منظور ارائه تسهیلات به زنان، بانک اطلاعاتی تشکیل شد.

آمدی درباره افرادی که کارت مهربانو به آنان تعلق می‌گیرد، اظهار کرد: این افراد تحصیلکرده‌های 15 سال اخیر هستند که بین 20 تا 42 سال سن دارند. البته قصد داریم برای دختران دانش‌آموز 15 تا 18 سال نیز تسهیلاتی اختصاص دهیم که بخش بلوغ دختران را پوشش می‌دهد. در این زمینه مذاکراتی را نیز با شورای فرهنگ عمومی انجام داده‌ایم.

وی افزود: در بخش سبک زندگی نیز با دانشگاه صنعتی‌شریف و حوزه علمیه مشارکت می‌کنیم و امیدواریم متولی این کار دولت و متصدی آن ما باشیم.

به گزارش ایسنا در ادامه این نشست سهیلا جلودارزاده مشاور امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: متاسفانه پس از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز به مدلی برای زن توسعه یافته ایرانی دست نیافته‌ایم. البته تا مراحلی پیش رفتیم ولی با توجه به فاصله فرهنگی میان نسل‌ها و اقشار مختلف جامعه نتوانستیم به مدل مطلوبی دست یابیم. در 10 سال اخیر به دلیل فضای حاکم در فرهنگ کشور دختران جوان نتوانستند از اطلاعات نسل قبل به انداه کافی بهره ببرند. امیدواریم مهربانو بتواند در تبیین مدل توسعه یافتگی زن مسلمان کمک و نقشه راهی را برای زنان کنونی ترسیم کند.

وی با اشاره به برنامه‌های رییس جمهور اظهار کرد: از برنامه‌های حجت‌الاسلام روحانی، ایجاد مشارکت بین دولت و بخش غیردولتی در موضوع کارآفرینی بوده است. با این همکاری‌ها نحوه مشارکت زنان در مسائل اقتصادی و اجتماعی مشخص می‌شود.

مشاور امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بحث‌های مطرح شده در زمینه اشتغال زنان اظهار کرد: حدود 25 سال پیش سیاست اشتغال زنان تدوین شد و به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و به صورت دستورالعمل به دستگاه‌های مختلف تکلیف شد. با این وجود همچنان بحث‌هایی در زمینه اشتغال زنان مطرح می‌شود.

جلودارزاده تاکید کرد: ما باید براساس تعالیم قرآن کریم در مسیر رشد گام برداریم. اگر رشد و پیشرفت در کشور مطرح می‌شود لازم است ابعاد آن نیز مشخص شود. رییس جمهور موضوع رفع تبعیض را مطرح کرده است.

وی اظهار کرد: سازمان‌های غیردولتی می‌توانند به موضوع هویت و شخصیت زن بپردازند و متاسفانه شبهاتی در زمینه نداشتن دانش به نام دین مطرح می‌شود و ممکن است در برخی از اقشاری که اطلاعاتی کافی ندارند، تاثیر بگذارد.

مشاور امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: ما تلاش می‌کنیم در جهت توسعه کارآفرینی زنان و مشارکت آنان به منظور شکوفایی کشور کمک کنیم و به فقر خاتمه دهیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست، محمد کرمی دبیر اجرایی مرکز پژوهشی سبک زندگی دانشگاه صنعتی شریف درباره طرح مهربانو گفت: سایت مهربانو یک سامانه محله‌محور نیز است و شرط اصلی در عضویت در آن خانم بودن است و محله زنان ثبت‌نام کرده مشخص می‌شود. علاوه بر آن براساس سن امکانات در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی افزود: در حوزه‌های مختلف از زنان ثبت‌نام کرده آزمون گرفته و سطح آنان مشخص می‌شود. سامانه سلامت الکترونیک پیش‌بینی شده که مبتنی بر اصل خود مراقبتی و یک پرونده برای فرد ثبت‌نام کننده تشکیل می‌شود و به منظور آموزش به آنها از تلفن همراه، تلفن ثابت و اینترنت بهره برده می‌شود.

دبیر اجرایی مرکز پژوهشی سبک زندگی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به شبکه اجتماعی مهربانو گفت: فضاهای مختلفی برای سنین متفاوت در این شبکه اجتماعی در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن این سایت دارای کلینیک مشاوره الکترونیک و تالار گفت‌وگو پیش‌بینی شده بود و از طریق شماره ثابت و همراه خدمات مشاوره‌ای نیز ارائه می‌شود.

کرمی با اشاره به بازار دیجیتال مهربانو گفت: زنان می‌توانند از طریق این بازار خدمات و محصولات را به هم محله‌هایی خود ارائه دهند.

وی تاکید کرد: بسترهای نرم‌افزاری لازم از سوی نهادهایی مانند دانشگاه صنعتی‌شریف و دانشگاه تهران فراهم شده و وزارتخانه‌ها باید محتوای لازم را تامین کنند. به این منظور می‌توانیم به هر وزارتخانه یک پنل مدیریتی اختصاص دهیم.

دبیر اجرایی مرکز پژوهشی سبک زندگی دانشگاه صنعتی شریف افزود: ظرفیت ابتدایی ما 2 میلیون و 820 هزار نفر است و برای این افراد حامی کارت صادر می‌شود.

کرمی با اشاره به امکان ارائه خدماتی به افراد زیر 18 سال گفت: اپراتورهای تلفن همراه می‌توانند سیم‌کارت‌هایی را به نام پدر و مادر افراد زیر 18 سال صادر کنند. والدین می‌توانند مشخص کنند که فرزندانشان با بیش از 20 نفر نمی‌توانند تماس بگیرند و حتی سایت‌های که فرزندانشان به آنها مراجعه می‌کنند را مشخص کنند. البته سیم‌کارت‌ها به شبکه اینترنت ملی وصل می‌شود.

وی افزود: برای زوج‌های جوان سامانه ویژه‌ای را در نظر گرفتیم. تا چهار میلیون نفر می‌توانیم تا پایان سال وارد این سایت کنیم.

در این نشست عباس جم دبیر اجرایی همایش در جشنواره مهربانو گفت: تلاش کردیم تمام ظرفیت کشور را برای حوزه زنان جذب کنیم. در حوزه تولید محتوا در فضای مجازی نیازمند کار جهادی هستیم و لازم است غنای فرهنگی به وجود آوریم.

وی با اشاره به رایزنی‌های انجام شده برای اجرای طرح مهربانو گفت: این موضوع را با وزارت صنعت و معدن و تجارت مطرح کردیم و بانک‌ها نیز از این کار استقبال کردند. اپراتور تلفن همراه نیز قرار است با این طرح همکاری کند.

دبیر اجرایی همایش در جشنواره مهربانو افزود: فراخوان سایت مهربانو از بیست‌وهفتم مهرماه از طریق پیامک اعلام می‌شود و این فراخوان برای دو میلیون و 820 هزار نفر ارسال می‌شود.

انتهای پیام

Source Article from http://isna.ir/fa/news/93072212510/%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%88-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%85%D9%87%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C

گردآوری : مجله اینترنتی پاتوق

برچسب ها :
مطالب مرتبط
پربیننده ترین ها
آخرین خبر
 • آموزش درست کردن گوشواره بدلی
 • یک برنامه غارنوردی برای مسافران خوزستان
 • آرامگاه مختار در کوفه
 • بهترین رودخونه های رفتینگ دنیا
 • لطفا نان به نرخ روزخور نباشید!
 • با درونگراهای تنها کنار بیایید
 • ایرانیانی با ترس از ازدواج، نفرت از کار و …
 • ورد بخوان، پول بده و قهرمان شو!
 • عوامل موثر در افزایش رنكینگ سایت در گوگل
 • چگونه سایتهای اسپم را ازنتایج گوگل حذف کنیم؟
 • رتبه در گوگل (رتبه سایت در گوگل)
 • ظریف، کری و اشتون امشب دیدار می‌کنند
 • ریابکوف: حصول توافق هسته‌ای انگیزه‌های جدید سیاسی می‌خواهد
 • جوسازی شبکه خبری فاکس‌نیوز و منافقین در آستانه تصمیم‌گیری در مذاکرات حساس هسته‌ای
 • رایزنی ظریف، کری و اشتون ساعت ۲۰:۳۰ به وقت وین/ فابیوس و هاموند هم فردا با ظریف دیدار می‌کنند
 • کشور ارائه‌کننده اسناد جعلی یا مختصات ارائه دهد یا اعتراف به گمراه کردن اعضا کند/ اجازه دسترسی به سایت مریوان
 • موگرینی: ایران باید در برهه کنونی تصمیمی راهبردی اتخاذ کند
 • وزیر خارجه آمریکا وارد وین شد
 • «کری» اکنون وارد وین شد/ رایزنی سه‌جانبه ظریف، کری و اشتون امشب در کوبورگ
 • موج بی‌اعتمادی بین تهران و واشنگتن بر مذاکرات وین سایه افکنده است
 • معاونان وزیر خارجه ایران با همتایان اروپایی‌شان در گروه 1+5 دیدار کردند
 • زمزمه‌ها بین خبرنگاران/ فابیوس هم به وین می‌آید
 • عراقچی و روانچی و نمایندگان ۳ کشور اروپایی بر سر یک میز
 • سناتور آمریکایی: با حمایت جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها، نمی‌گذارم اوباما کنگره را برای توافق با ایران دور بزند
 • «تهدید» مذاکرات با «سونامی تمدید»
 • پربحث ترین ها
 • پیکر خواننده جوان به خاک سپرده شد/میناوند نماینده ورزشکاران در خاکسپاری مرتضی پاشایی + تصاویر (2 نظر)
 • سلیمی: نمی‌دانم با چه رویی به ایران برگردم/ حلالم کنید (1 نظر)
 • دختر جوانی که بدون پا ژیمناستیک کار میکند (1 نظر)
 • ضرب المثل اگر گاوت خوش خوراك شد سرت را بگذار بخسب (0 نظر)
 • اس ام اس تسلیت ماه محرم (0 نظر)
 • کندوله ، روستایی از آل‌ بویه (0 نظر)
 • افسردگی بیماری روشنفکرها یا روشنفکرنماها؟ (0 نظر)
 • راههای غلبه بر افسردگی (0 نظر)
 • طرز تهیه شيريني پيروک (0 نظر)
 • راز خاص بودن محسن چاوشی (0 نظر)
 • تحلیل نشریه فرانسوی «لاکروآ» از تاکتیک ایران در زمینه هسته‌ای (0 نظر)
 • برگزاری هفته فیلم ایران در لهستان (0 نظر)
 • نمایشگاه اقتصادی ایران موجب تقویت شناخت بخش‌های خصوصی ایران-قرقیز شد (0 نظر)
 • حمایت‌ مقام معظم رهبری از دولت جدید عراق برای این دولت و ملت بسیار ارزشمند بود/سفر موفق حیدر العبادی به تهران (0 نظر)
 • ترکیه حامی گروه‌های تکفیری در منطقه/داعش در سراشیبی اضمحلال (0 نظر)
 • نشست خبری «روندهای انتخابات بحرین» در خبرگزاری فارس (0 نظر)
 • مردم یمن خواهان روابط گسترده با ایران/ عربستان مثل گذشته بازیگر اصلی در یمن نیست (0 نظر)
 • شیخ عبدالله صالح: با قوانین دیکتاتوری حکومت فاسد بحرین مبارزه می‌کنیم/ حکومت باید منبع اصلی قدرت را مردم بداند (0 نظر)
 • شیخ السندی: مشروعیت رژیم آل‌خلیفه نزد مردم از بین رفته است (0 نظر)
 • راشد الراشد: مردم بحرین در پیچ تاریخی مشارکت در حاکمیت قرار دارند/ معارضه آماده برگزاری انتخابات تاریخی است (0 نظر)

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، پاتوق مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  نظرات

 • 06