سبک زندگی،سلامت،سرگرمی،گردشگری،دانلود
 • خواندنی ها
  کد خبر: 39422
  تعداد بازدید : 23 بازدید
  تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۷
  تعداد نظرات: ۰ نظر
    

  بیوگرافی و تصاویر رضا عنایتی

  رضا عنایتی، عضو سابق تیم ملی فوتبال ایران   بیوگرافی و تصاویر رضا عنایتی رضا عنایتی توانسته در تیم‌های ابومسلم خراسان و استقلال تهران، ۳ بار آقای گل بازی‌های لیگ ایران شود و همچنین او بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر ایران با ۱۲۱ گل است. غلامرضا عنایتی (زاده ۱ مهر ۱۳۵۵ در مشهد) بازیکن فوتبال، […]

  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (لطفا به این مطلب رای بده)
  Loading...Loading...

  رضا عنایتی, بیوگرافی رضا عنایتی, زندگینامه رضا عنایتی, گفتگو با رضا عنایتی
  رضا عنایتی، عضو سابق تیم ملی فوتبال ایران

   

  بیوگرافی و تصاویر رضا عنایتی

  رضا عنایتی توانسته در تیم‌های ابومسلم خراسان و استقلال تهران، ۳ بار آقای گل بازی‌های لیگ ایران شود و همچنین او بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر ایران با ۱۲۱ گل است.

  غلامرضا عنایتی (زاده ۱ مهر ۱۳۵۵ در مشهد) بازیکن فوتبال، عضو سابق تیم ملی فوتبال ایران و برترین گل‌زن کنونی کل ادوار لیگ برتر است. رضا عنایتی توانسته در تیم‌های ابومسلم خراسان و استقلال تهران، ۳ بار آقای گل بازی‌های لیگ ایران شود و همچنین او بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر ایران  است.همچنین عنایتی پس از مدتی بازی در لیگ امارات دوباره به لیگ ایران بازگشت. وی در سال ٩٢-٩٣ توانست بعد کریم انصاری فرد با ١٣ گل دومین گلزن لیگ برتر ایران شود.

   

  رضا عنایتی، رکورددار دربی
  رضا عنایتی با بازی در دربی ۸۰ با ۳۹ سال و ۲۴ روز سن، مسن ترین بازیکن تاریخ شهرآورد پرسپولیس و استقلال شد.

   

  رضا عنایتی, بیوگرافی رضا عنایتی, زندگینامه رضا عنایتی, گفتگو با رضا عنایتی

  رضا عنایتی بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر ایران است

   

  گفتگویی خواندنی با رضا عنایتی

  فرزندان فوتبالی من
  من چهار پسر دارم. معین، امید و آریا و آرمیا که دوقلو هستند.  سه تا از پسرانم فوتبالی هستند؛ معین، امید و آرمیا که اتفاقا هر سه، هم‌پست من هستند و دوست دارند مهاجم فوتبال باشند. در بین پسرانم آریا ـ یکی از دوقلوها ـ اصلا هیچ نشانه‌‌ای از علاقه به فوتبال ندارد. نمی‌دانم همین‌طور می‌ماند یا تغییر می‌کند!

   

  چالش‌های داشتن چهار فرزند
  پدر چهار فرزند بودن شرایط حساسی است. باید همیشه و در هر لحظه‌ای خیلی از جوانب را در نظر بگیرم. همیشه سعی می‌کنم در درجه اول برای آنها پدر و دوست خوبی باشم. من تمام تلاشم را می‌کنم که در حد توانم به خواسته‌های آنها عمل کنم؛ البته این یک مساله دوطرفه است و آنها هم خواسته‌های مرا برآورده می‌کنند؛ یعنی مساله کاملا دوطرفه است.

   

  پیگیری فوتبال پسرها
  تا جایی‌که بتوانم و فرصت داشته باشم سعی می‌کنم فوتبال پسرهایم را دنبال کنم. هر موقع فرصت کنم سعی می‌کنم در تمرینات تیم معین (پسر بزرگ‌ترم) شرکت کنم. البته فرصت من خیلی کم است و همیشه درگیر تمرینات و مسابقات خودم هستم اما در همان زمان‌های اندکی هم که دارم بیشتر به تمرینات معین سر می‌زنم.
  اول درس و بعد فوتبال
  من همیشه به فرزندانم می‌گویم در درجه اول درس را اولویت خود قرار دهند و بعد از آن به سایر علایق‌شان مثل فوتبال و. . . بپردازند؛ یعنی تحصیلات می‌تواند مثل یک راهنما در زندگی برای آنها باشد. اگر آنها می‌خواهند در زندگی موفق شوند باید در زندگی‌شان اولویت‌بندی داشته باشند. در درجه اول باید به درس‌شان بها بدهند و پس از آن برای فوتبال وقت بگذارند.

   

  رضا عنایتی, بیوگرافی رضا عنایتی, زندگینامه رضا عنایتی, گفتگو با رضا عنایتی

  غلامرضا عنایتی زاده ۱ مهر ۱۳۵۵ در مشهد است

   

  فوتبالیست یا هنرمند؟!
  درباره اینکه بچه‌ها در آینده چه‌کاره می‌شوند واقعا نمی‌شود از حالا تصمیم گرفت و پیش‌بینی کرد. آنچه من می‌دانم این است که هیچ‌کس را نمی‌توان به زور مجبور کرد که فوتبالیست یا هنرمند شود. در کودکی ممکن است شرایطی پیش بیاید که هر کسی به ورزش یا هنر علاقه‌مند شود اما در نوجوانی شرایط کم‌کم فرق می‌کند و ممکن است انسان به صورت جدی‌تری به زندگی و علایقش نگاه کند. به هر حال هر کاری استعداد خاص خودش را می‌طلبد و همان‌طور که گفتم نمی‌توان کسی را مجبور به انجام کاری کرد.

   

  آرامش با پسرهای بازیگوش
  آرامش داخل خانه برای یک فوتبالیست از اهمیت خاصی برخوردار است. من هم نه اینکه بگویم خانه ما آرام است، نه این‌طور نیست! فضای خانه با وجود چهار پسر بازیگوش اصلا آرام نیست حتی گاهی همسایه‌ها هم گله می‌کنند که طبیعی است من هم از آنها عذرخواهی می‌کنم ولی باز هم آن آرامشی را که در خانه دوست دارم برایم مهیاست.
  ظرف شستن و جارو کردن
  هروقت در خانه باشم صددرصد به همسرم کمک می‌کنم. هیچ بحثی هم در این زمینه نیست. سعی می‌کنیم همه مسائل را با هم هماهنگ کنیم؛ از ظرف شستن و جارو کردن گرفته تا هر کاری که باشد انجام می‌دهم تا بتوانم بخشی از مسئولیت‌های همسرم را کم کنم. البته تا به حال چندبار هم برای بچه‌ها پرستار گرفته‌ایم اما هنوز به یک هفته نرسیده پرستارها بدون اینکه حتی حقوقی دریافت کنند، فرار کرده‌اند. (باخنده)

   

  یک تیم فوتبال خانوادگی
  خانه ما چون آپارتمانی است نمی‌توانیم فوتبال بازی کنیم اما خوشبختانه روبه‌روی خانه‌مان یک زمین چمن مصنوعی هست که من با پسرها در آنجا فوتبال بازی می‌کنم. در هفته چندبار که فرصت کنم این اتفاق می‌افتد. از آنجایی‌که من تحمل باخت را ندارم همیشه سعی می‌کنم با آنها جدی بازی کنم و ببرم اما معین پسر بزرگم خیلی برای من کری می‌خواند؛ آقا معین عنایتی!

   

  رضا عنایتی, بیوگرافی رضا عنایتی, زندگینامه رضا عنایتی, گفتگو با رضا عنایتی

  عکس رضا عنایتی

  رعایت ادب، نخستین نکته
  به عقیده من رعایت ادب و احترام برای بچه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این هم بازمی‌گردد به آموزشی که در سنین کودکی و نوجوانی می‌بینند. گاهی وقتی بچه‌ها بزرگ می‌شوند تازه متوجه می‌شویم که آموزش درستی به آنها داده نشده است. بچه‌ها را به هرچه عادت دهیم در بزرگسالی ثمره‌اش را هم می‌بینیم. با ذره‌بین باید به مسئله تربیت بچه‌ها نگاه کنیم.

   

  کارهای سخت همسرم
  زمانی‌که من در اردو هستم، مسئولیت بیشتری بر عهده همسرم است و کار بسیار سختی دارد اما در کل حتی زمان‌هایی که من در خانه باشم هم مدیریت داخلی خانه با همسرم است و من در آن دخالتی ندارم. دخالت من تنها در این حد است که بخواهم با او در امور مهم مشورت کنم. به هر حال سر زدن به مدارس بچه‌ها، هماهنگی سرویس‌ مدارس و جلسات اولیا و مربیان کار بسیار دشواری است که از عهده من خارج است!
  تنبیه‌های متنوع من
  تنبیه‌ها در خانه ما متنوع است؛ یک‌بار بچه‌ها را از دیدن تلویزیون منع می‌کنم و گاهی به آنها می‌گویم بروند در اتاق‌شان و به کاری که انجام داده‌اند، فکر کنند اما گاهی اوقات با وجود اینکه به تنبیه فیزیکی عقیده‌‌ای ندارم مجبورم پشت دست بچه‌ها بزنم؛ یعنی گاهی اوقات می‌بینم که از حد گذرانده‌اند و تنها این کار می‌تواند عمق ناراحتی را به آنها نشان دهد.

   

  رضا عنایتی, بیوگرافی رضا عنایتی, زندگینامه رضا عنایتی, گفتگو با رضا عنایتی

  رضا عنایتی و ۴ فرزندش

   

  آرزوی داشتن یک دختر
  من و همسرم خیلی دوست داشتیم که در میان فرزندان‌مان یک فرزند دختر هم داشته باشیم اما خب، متاسفانه این اتفاق نیفتاد و چهار پسر داریم که عاشق آنها هستیم و همه زندگی ما هستند.
  تفاوت کودکی ما و کودکان امروز
  در زمان بچگی، ما پنج برادر و سه خواهر بودیم. زمانی‌که ما از مدرسه می‌آمدیم تا زمان غروب خورشید در کوچه‌ها بازی می‌کردیم و بعد هم با اصرار خانواده یک غذایی می‌خوردیم و کمی درس می‌خواندیم و. . .  . حالا که به آن زمان‌ها فکر می‌کنم، یادم می‌آید مادرها دور هم در خانه‌‌ای جمع می‌شدند و بازی بچه‌ها را در کوچه زیر نظر می‌گرفتند اما حالا با این ‌همه کامپیوتر، موبایل و وسایل ارتباطی که وجود دارد، پدر و مادرها کار بسیار سختی نسبت به گذشته دارند؛ اینکه بدانی از میان این ‌همه اطلاعات و دوره‌های آموزشی کدام‌یک از آنها به نفع بچه‌هاست و خیلی از مراقبت‌هایی که برای بچه‌ها در این روزها واجب است. تمام آمال بچه‌های زمان ما یک توپ پلاستیکی دولایه بود که عصر با هم در کوچه بازی کنیم!

   

  مربیگری در تیم‌های پایه
  کار کردن با بچه‌ها خیلی لذت‌بخش است و من دوست دارم مربیگری را از رده‌های پایه شروع کنم. این بچه‌ها در شرایط سنی هستند که خیلی انعطاف‌پذیرند و می‌توانی آموزش‌های درست را به آنها بدهی برای همین هم من دوست دارم کار مربیگری را از رده سنی تیم‌های پایه شروع کنم.

   

  قانون‌های مخصوص خانه ما
  در خانه ما بازی با کامپیوتر هم تابع قانون خاصی است. کلا ساعت هر کاری در خانه ما معلوم است؛ ساعت ورزش، درس، بازی با کامپیوتر و برای معین و امید که بچه‌های بزرگ‌تر هستند و موبایل دارند، ساعتی برای کار با موبایل در نظر گرفته‌ایم.

   

  رضا عنایتی, بیوگرافی رضا عنایتی, زندگینامه رضا عنایتی, گفتگو با رضا عنایتی
  رضا عنایتی تاکنون توانسته ۳ بار آقای گل بازی‌های لیگ ایران شود

   

  از فوتبال تا کارهای هنری
  من در کنار ورزش نیم‌نگاهی هم به هنر داشتم ولی بحث هنر از اول در زندگی من جدی نبود و تجربه‌‌ای بود که صرفا از آن استفاده کردم. برای من جدی‌ترین کار فوتبال بازی کردن است پس از آن هم می‌خواهم شغل مربیگری را دنبال کنم.

   

  بچه‌های همیشه استقلالی
  خوشبختانه تمام بچه‌های من استقلالی هستند؛ یعنی بچه‌های من از موقعی که چشم باز کرده‌اند من در استقلال بازی می‌کردم برای همین هم طبیعتا به سمت استقلال کشیده شده‌اند. فقط در بحث اروپایی با معین کری داریم و طرفدار تیم‌های متفاوتی هستیم. من طرفدار بارسلونا هستم و معین طرفدار رئال است. برای همین هم شب‌های بازی در لالیگا کلی برای هم کری می‌خوانیم! در این بین همسرم معمولا تحمل می‌کند اما گاهی هم خودش وارد بحث می‌شود. پس از سال‌ها زندگی در یک خانه فوتبالی دیگر خودش هم فوتبالی شده است؛ اصلا جو خانه ما کاملا فوتبالی است.

   

  جو سنگین خانه بعد از شکست
  گاهی اتفاق می‌افتد که بعد از شکست‌های باشگاهی من حال و حوصله ندارم. آن ‌وقت است که جو خانه خیلی سنگین می‌شود. خوشبختانه بچه‌ها خودشان می‌دانند که چه موقع سر به سر من بگذارند و چه موقع کاری به کار من نداشته باشند.
  حق دست زدن به کنترل!
  شاید باورتان نشود من در خانه اصلا حق دست زدن به کنترل تلویزیون را ندارم؛ یعنی وقتی تلویزیون روشن است یا شبکه پویا یا برنامه‌های کارتونی است. برای همین من داخل خانه زیاد فرصت فوتبال دیدن ندارم(باخنده) .

   

  گردآوری : بخش ورزش بیتوته

   

   منابع :

  fa.wikipedia.org

  bartarinha.ir

  مجله زندگی ایده آل

  گردآوری : مجله اینترنتی پاتوق

  پربیننده ترین ها

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، پاتوق مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  نظرات

 •