ورود به سایت


  *


  *

 
   Patogh RSS 

دایی پاسخ کمیته استیناف را داد: برخی قوانین تنها برای "دایی" صادر می‌شود/ با محروم کردنم دنبال چه هستید

   

  سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد کمیته استیناف برای محکوم کردنش قوانین من درآوردی وضع می‌کند و این قوانین تنها برای او ایجاد شده است. او با تاکید بر اینکه بیایید و رک و راست بگویید دایی نباید باشد چون بودنش به ضرر خیلی‌ها است، گفت: اگر لازم باشد برخی پرونده‌ها را به فیفا می‌فرستم تا همه چیز مشخص شود.

   

  علی دایی که پس از حکم کمیته استیناف مبنی بر محرومیت دو جلسه‌ای خود، عصر امروز پنجشنبه و پیش از شروع تمرین پرسپولیس در ورزشگاه درفشیفر پاسخگوی سوالات خبرنگاران نبود و در نشستی خبری درباره حکم صادر شده، دفاعیاتی را مطرح کرد.

  وضع قانون‌های من درآوردی تنها برای علی دایی
  علی دایی در ابتدا ضمن خیرمقدم به خبرنگاران گفت: متاسفم در فوتبال و ورزش ما چنین اتفاقاتی می‌افتد. اینها بی‌قانونی را ترویج می‌کند. اگر قانونی باشد باید برای همه یکی باشد نه اینکه این قانون‌های من درآوردی وضع شود، آن هم تنها برای علی دایی. بنده مصاحبه‌ای کرده بودم درباره بازی پرسپولیس و سپاهان آقایان اجازه دهید کارها و روال قانونی این مساله پیگیری شود. چگونه می‌شود وقتی هنوز برای این پرونده رای صادر نشده، برای بنده حکم صادر می‌کنند. چرا نمی‌گذارند این پرونده طبق روال عادی‌اش طی شده و به آن رسیدگی شود.

  برخی گفته‌اند، داور کفش گرفته و علیه‌شان سوت زده
  وی در ادامه درباره محرومیت دو جلسه‌ای خودش و اظهار نظر برخی عوامل تیم‌های دیگر اظهار کرد: نمی‌خواهم نامی از فردی ببرم اما راجع به داوری در همین فصل جاری مباحثی مطرح شده از سوی مدیران عامل، سرپرستان تیم‌ها و برخی سرمربیان تیم‌ها. تیتر برخی از این مصاحبه‌ها را برایتان می‌خوانم: "اتفاقات داوری بازی پرسپولیس عمدی بود"، "حق‌وردی راه قهرمانی را می‌رود"، "یک جفت کفش گرفتند، علیه ما سوت زدند"، "فغانی بازی را برای سپاهان درآورد"، "قهرمانی در بازی ما به سمت پرسپولیس غش کرده بود".

  مصاحبه من تند است یا صحبت‌های برخی‌ها
  سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: شما این حرف‌ها را مقایسه کنید با حرف من که پس از مسابقه با سپاهان گفتم قهرمانی به سمت سپاهان غش کرده است. به نظر شما عمدی سوت زدن یک داور یا بازی را درآوردن به خاطر یک جفت کفش حرف سنگین‌تری است یا حرف من. چرا واکنشی نسبت به این حرف‌ها نشان داده نشده. چرا کسی به این اظهارات هرگز رسیدگی نکرده و فقط ما پاسخگو بوده‌ایم، در حالیکه اظهارات دیگر مدیران، مربیان و سرپرستان بسیار سنگین‌تر و تندتر بوده. چرا قانون فقط برای ما اعمال می‌شود آن هم با برخی قوانین من درآوردی.

  برای یک مربی حکم یک میلیارد و 200 میلیون تومانی دادند
  وی در ادامه مصاحبه‌اش برخی احکام صادره از سوی کمیته استیناف در طی یکی دو سال اخیر را زیر سوال برده و به صدور دو حکم متفاوت برای پرونده خودش و یک مربی دیگر اشاره کرد و افزود: زمانی که قانون سقف قرارداد وجود داشت، دو شکایت شده بود؛ یکی از سوی من و یکی از سوی یک مربی دیگر اما دو حکم متفاوت دادند. بعد خودشان وقتی فدراسیون فوتبال قانون سقف قرارداد را گذاشته بود، برای یک مربی رای یک میلیارد و 200 میلیون تومانی صادر کردند. مگر می‌شود قانون سقف قرارداد وجود داشته و رای یک میلیارد و 200 میلیون تومانی صادر شود؟!

  چرا قوانین جدید برای محکوم کردن من وضع کردید
  دایی ادامه داد: جالب است خیلی سریع از سازمان لیگ اگر اشتباه نکنم حدود 160 یا 180 میلیون تومان به حساب آقایان واریز کردند. مگر سقف قرارداد نبوده، پس چرا رای بالاتر از سقف قرارداد صادر می‌کنید و اگر درست عمل کرده‌اید، چرا وقتی سازمان بازرسی ورود کرد و پای این سازمان وسط آمد، رای را سریع عوض کردید. سوال دیگر اینکه چرا راجع به همین پرونده مشابه حکم دیگری صادر کردید، حکمی کاملا متفاوت و متناقض. چگونه می‌شود در این مدت کمیته استیناف راجع به من آرای عجیب و غریب صادر کرده و بعضی مواقع کار را به جایی رسانده که قوانین جدید وضع کرده است، برای اینکه بتواند علی دایی را محکوم کند. اگر قانون است باید برای همه باشد.

  حکم را غیر قانونی افزایش دادند
  وی با یک استدلال قانونی حکم کمیته استیناف را زیر سوال برد و اظهار کرد: باشگاه سپاهان از بنده شکایت کرده بود، آنهم به خاطر اظهاراتی که بعد از بازی با پرسپویلس مطرح کرده بودم، کمیته انضباطی هم بنده را 7 میلیون تومان جریمه کرد. بنده درخواست تجدیدنظر دادم و به رای صادره اعتراض کردم تا در کمیته استیناف بررسی شود. کمیته استیناف در چنین شرایطی قانوناً نمی‌تواند رای به افزایش حکم بدهد.

  بیشتر لازم شده راجع به قوانین مطالعه کنم
  سرمربی پرسپولیس ادامه داد: اگر شاکی (باشگاه سپاهان) درخواست تجدیدنظرخواهی کرده بود، می‌توانستند حکم را تشدید کنند ولی طبق قوانین رایج در کشور وقتی بنده که مثلا متهم هستم، درخواست تجدیدنظرخواهی می‌دهم، نمی‌توانند قانوناً حکم را تشدید کنند. به هر حال بنده طی این مدت با وکلا و قاضی‌های زیادی ارتباط داشتم و حالا بیشتر لازم شده که راجع به قوانین مطالعه کنم.

  اقدامی که در حوزه آقایان نبود
  وی یادآور شد: بنده از دیروز تا حالا از خیلی از وکلا و قاضی‌ها سوال کردم و آنها به بنده گفتند طبق آئین دادرسی کشور، ما وقتی فردی که از او شکایت شده، درخواست تجدیدنظرخواهی داشته باشد، مرجع رسیدگی جدید و بالاتر قانوناً نمی‌تواند حکم را تشدید کند. این در حوزه آقایان نیست اما این کار کردند و در شرایطی که کمیته انضباطی حکم به جریمه 7 میلیون تومانی من داده بود، کمیته استیناف آمد و علاوه بر تایید جریمه 7 میلیون تومانی بنده را دو جلسه محروم کرد؛ در حالیکه قانوناً نمی‌توانستند حکم را تشدید کنند، مگر اینکه تجدیدنظرخواه باشگاه سپاهان می‌بود. در حالیکه چنین اتفاقی نیفتاده و تجدیدنظرخواه بنده بودم.

  می‌دانستم باید تاوان پس بدهم
  دایی همچنین اضافه کرد:  چرا این قوانین من درآوردی را وضع می کنید. به چه جرمی دایی را محکوم می کنید. به خاطر اینکه حرف حق را گفته؟ بنده روز اولی که آن اظهارات را در بازی با سپاهان مطرح کردم و حتی پس از آن زمانی که برخی مباحث را مطرح کردم، می‌دانستم که باید تاوان پس بدهم و برخی جریانات علیه من به وجود خواهد آمد. همچنین عده‌ای شروع می‌کنند به قربانی کردن دایی اما فکرش را نمی‌کردم که برخی قوانین من درآوردی برای محکوم کردن من وضع شود.

  با رسانه‌ای کردن حکم امضا نشده، تخلف کردند
  وی در ادامه این نشست که روی خروجی سایت پرسپولیس آمده، به یک تخلف دیگر کمیته استیناف در رای محرومیت دو جلسه‌ای‌اش اشاره کرد و گفت: طبق قوانین کمیته استیناف زمانی می‌تواند حکم را اعلام کند که این حکم به امضای دبیرکل فدراسیون فوتبال و یا رئیس فدراسیون رسیده باشد. پس از اینکه حکم توسط این مسئولان امضا شد، قابل ابلاغ است اما آقایان چگونه می‌‎آیند و در حالی که هنوز رئیس یا دبیرکل فدراسیون حکم را امضا نکرده‌اند، شروع می‌کنند به اعلام آن در رسانه‌‌ها و تخلفی دیگر را رقم می‌زنند.

  چرا نسبت به من سلیقه‌ای رفتار می‌کنید
  سرمربی پیشین تیم فوتبال راه‌آهن سورینت یادآور شد: چه زمانی این اتفاقات رخ داده که حالا شاهد آن هستیم. چون پای دایی به میان آمده، بدون امضای حکم توسط رییس و دبیرکل فدراسیون آن را اعلام می‌کنید؟ مسئولان کمیته استیناف اگر راجع به تمامی اظهارات بنده پاسخی دارند، آن را به مردم اعلام کنند تا اذهان روشن شود. چرا نسبت به بنده سلیقه‌ای رفتار می‌کنید. چرا وقتی پای دایی وسط می‌آید، احکامی صادر می‌شود که سابقه نداشته و قوانین نیز نادیده گرفته می‌شود. هر جوابی دارید توضیح دهید و بگویید.

  صدور حکم متفاوت برای یک پرونده مشابه
  وی در ادامه افزود: چرا راجع به بنده و یک مربی دیگر و یک پرونده مشابه دو حکم متفاوت صادر می‌کنید و تخلف اندر تخلف می‌کنید. قانون سقف قرارداد قانونی نبود که مورد تایید ما باشد، خیلی‌ها نسبت به  آن ایراد گرفتند. بنده همان زمان هم گفتم نمی‌توان برای توانایی افراد سقف گذاشت. اتفاقا پس از وضع همین قوانین بود که مبالغ قراردادها افزایش یافت، علاوه بر آن بنده معتقدم در فوتبال ما میزان قراردادها نسبت به خیلی جاهای دیگر کمتر است، با این وجود وقتی شما خودتان قانون سقف قرارداد را می‌گذارید، چگونه می‌شود رایی صادر می‌کنید فراتر از سقف قرارداد و حکمی یک میلیارد و 200 میلیون تومانی می‌دهید برای یک مربی عزیز که خودم هم دوستش دارم.

  این بی‌قانونی‌ها از کجا سرچشمه می‌گیرد
  دایی اضافه کرد: حتی می‌گویید می‌بایست مبالغی به ایشان پرداخت شود و وقتی پای سازمان بازرسی به میان می‌آید، حکم عوض می‌شود. چرا درباره همین پرونده مشابه آرای متفاوتی را شاهد هستیم، این بی‌قانونی‌ها از کجا سرچشمه می‌گیرد و چرا؟ بار دیگر تکرار می‌کنم وقتی بنده تجدیدنظرخواه هستم برخلاف قوانین حکم را افزایش می‌دهید و تشدید می‌کنید در حالیکه اگر شاکی که باشگاه سپاهان بود، درخواست تجدیدنظر می‌کرد می‌توانستید رای به تشدید حکم بدهید اما وقتی بنده تجدیدنظرخواه بوده‌ام، قانوناً می‌توانستید همان حکم کمیته انضباطی را تایید کرده و یا به نوعی تعدیل کنید اما قانوناً اجازه تشدید حکم را نداشتید اما این کار را کردید. این قانون من درآوردی را ایجاد کردند، آن هم بدون امضای رییس و دبیرکل فدراسیون فوتبال به خاطر اینکه دایی محکوم شود.

  با محروم کردن دایی به دنبال چه هستید
  وی همچنین اظهار کرد: افشین پیروانی حرف خوبی زد و در یکی از مصاحبه‌هایش گفته بود کسی که خودش را به خواب زده را نمی‌توان بیدار کرد. شما با محروم کردن دایی به دنبال چه هستید. چرا عواطف و احاساست هوادارانی که تیمشان چند سال نتیجه نگرفته را اینگونه جریحه‌دار می‌کنید، آنهم با بی‌قانونی دیگر و احکام من درآوردی دیگر. با این کارها تیم پرسپولیس ضربه نمی‌خورد، مطمئن باشید بچه‌های تیم من آن قدر حلال‌زاده، باتعصب و باغیرت هستند که این مسائل ضربه‌ای به آنها وارد نمی‌کند بلکه اراده آنها را بیشتر می‌ند تا این راهی را که در پیش گرفته‌اند، را محکم‌تر ادامه دهند؛ چه با دایی و چه بدون دایی.

  سبت به فصل گذشته 40 درصد از هزینه‌های تیم کم شده
  سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: مطمئن باشید بازیکنان تلاش خود را مضاعف می‌کنند و من مدیون همه آنها هستم که با همه مشکلات و کمی و کاستی‌ها تیم را در شرایط خوب حفظ کرده‌اند. ما با کمک مسئولان باشگاه تیمی درست کرده‌ایم که نسبت به فصل گذشته 40 درصد از هزینه‌های آن کم شده است. می‌توانید اینها را از مدیران و مسئولان باشگاه سوال کنید. ما با کمک مدیران باشگاه و خود بازیکنان تیم هزینه‌ها را پایین آوردیم، جوان‌ها را جذب کردیم و به فکر حال و آینده باشگاه و تیم بودیم و خدارا شکر که نسبت به سال‌های گذشته بهتر نتیجه گرفتیم.

  رک و راست بگویید دایی نباید باشد چون بودنش به ضرر خیلی ها است
  وی خاطرنشان کرد: انشاالله تیمی می‌سازیم که تا دو سه سال آینده بیاید و توان قهرمانی در آسیا را داشته باشد. هدف‌مان روز اولی که آمدیم این بود اما متاسفانه می‌آیند و با رفتارها و احکام سلیقه‌ای اینگونه به تیم ضربه و لطمه می‌زنند. بیایید و رک و راست بگویید دایی نباید باشد چون بودنش به ضرر خیلی‌ها است، اگر رک و راست این حرف را بزنید مطمئن باشید که نمی‌مانم نه اینکه با این کارها و این احکام بخواهید جلوی ما مشکلاتی ایجاد کنید. چرا نسبت به مربیان، مدیران و سرپرستان تیم‌های دیگر و اظهارات آنها برخوردی نمی‌شود اما درباره ما احکام سلیقه‌ای و من درآوردی صادر می‌شود.

  آقای ترکی چه مساله‌ای است که اگر دهان باز کنی خیلی‌ها با خاک یکسان می‌شوند
  دایی درباره اظهارات برخی داوران گفت: محسن ترکی مصاحبه تندی علیه کمیته داوران انجام داد و گفت اگر حرف بزنم خیلی‌ها با خاک یکسان می‌شوند و یا اینکه باید بروند زیر خاک. دقیقا نمی‌‎دانم چه گفت اما جمله‌ای مشابه این مطرح کرد. همین آقای ترکی عزیز که راجع به من و اظهاراتم جبهه گرفتی، آمدی و این مسائل را مطرح کردی، چه مساله‌ای است که اگر دهان باز کنی خیلی‌ها با خاک یکسان می‌شوند. در برنامه نود همین هفته آقای عابدینی به صراحت عنوان کرد اگر مظفری‌زاده حرف بزند، کاری می‌کنم نتواند داوری کند، چه چیزهایی است که اینگونه صحبت می‌کنند و چرا هیچ برخوردی با کسی نمی‌شود.

  چرا تنها برای ما و پرسپولیس حکم صادر می‌شود
  وی تاکید کرد: داور صحبت می‌کند، مدیران، مربیان و سرپرستان تیم‌های دیگر حرف می‌زنند اما نسبت به هیچ کس واکنشی نشان داده نمی‌شود جز من و می‌آیند احکامی علیه بنده، پرسپولیس و همکارانمان صادر می‌کنند. چرا تنها برای ما و پرسپولیس حکم صادر می‌شود و کاری به هیچ فرد و تیم دیگری ندارند. اگر می‌خواهند دایی را قربانی کنند و قیمت این قربانی کردن دایی به قیمت قربانی کردن پرسپولیس باشد، بیایند و بگویند.

  لازم باشد برخی پرونده‌ها را به فیفا می‌فرستم
  سرمربی پیشین تیم فوتبال راه‌آهن سورینت در ادامه یادآور شد: به هر حال بنده دنبال واخواهی حکم خواهد بود و اگر لازم باشد برخی پرونده‌ها را به فیفا می‌فرستم تا مشخص شود حق با دایی بوده یا قوانینی که برای دایی در می‌آورند. برخی می‌خواهند با این مسائل و این احکام با دایی برخورد کنند. این قوانینی است که تنها برای دایی نوشته شده است. باید بیایند و پاسخگوی اظهارات ما باشند و ذهن مردم را روشن کنند.

  می‌ایستم و از حقم دفاع می‌کنم
  وی همچنین تصریح کرد: امثال من آویزان این فوتبال نیستند. بنده از تیم ملی کنار گذاشته شدم و 8-9 ماه جایی کار نکردم، در حالیکه از تیم سپاهان و خیلی تیم‌های دیگر پیشنهاد داشتم. در همان 8-9 ماه هیچ مصاحبه‌ای نکردم و خیلی راحت از فوتبال رفتم اما الان که پای حق در میان است می‌ایستم و از حقم دفاع می‌کنم و به هیچ عنوان هم ساکت نمی‌شنینم، شما هم می‌توانید مدام این احکام عجیب و غریب را صادر کنید، اما حرفم را می‌ زنم.

  افتخار می‌کنم همیشه دنبالم آمده‌اند
  دایی ادامه داد: در این فوتبال یک نفر نمی‌تواند بگوید علی دایی به خاطر گرفتن پست مربیگری یا هر چیز دیگر رفته و با کسی جلسه گذاشته و درخواستی کرده است، افتخار می‌کنم همیشه دنبالم آمده‌اند. اگر یک نفر بگوید که دایی برای گرفتن پست مربیگری یا سمت‌های دیگر  آمد پیش ما و درخواستی کرد، حق با شما است. افتخار می‌کنم در زندگی‌ام دنبال کسی نرفتم و خدا را شکر که به خاطر توانایی‌های فنی یا هر چیز دیگر به دنبال ما آمدند. بنده تا آخرین لحظه از حق خودم و تیمم دفاع می‌کنم و اگر لازم باشد مدارکی دارم برای اثبات اینکه این آرا عجیب و غریب بوده، همان طور که درباره سقف قرارداد و چیزهای دیگر مثال زدم.

  احکام قانونی باشد گردن ما از مو هم باریک‌تر
  وی خاطرنشان کرد: من نمی‌دانم چرا در این موقعیت حساس که پرسپولیس در کورس قهرمانی است، می‌آیند و این احکام عجیب را صادر می‌کنند. اگر این احکام قانونی باشد گردن ما از مو هم باریک‌تر. اما برای ما محرز است این احکام غیرقانونی صادر شده، کما اینکه گفتم وقتی بنده تجدیدنظرخواه بوده‌‎ام و از وکیلم خواستم نسبت به حکم کمیته انضباطی اعتراض کرده و تجدیدنظرخواهی کند زیرا قانوناً نمی‌توانستید حکم را تشدید کنید یا اینکه بدون امضای رییس و دبیرکل آن را اعلام و ابلاغ کنید اما این کارها را کرده‌اید.

  وقتی نسبت به دیگران واکنش نشان نمی‌دهند، خودش کلی معنی و مفهوم می‌دهد
  سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان گفت: حتی نگذاشته‌اید پرونده داوری بازی پرسپولیس - سپاهان و محسن قهرمانی روال خود را طی کند و هنوز حکم آن داده نشده، راجع به بنده حکم می‌دهید، آن هم حکم غیرقانونی، آن‌هم در این شرایط که پرسپولیس در کورس قهرمانی است. این محرومیت‌ها و این احکام در حالی که دیگران اظهارات تندتری داشته‌اند، فقط برای ما صادر شده. اینکه چرا نسبت به دیگران و اظهاراتشان واکنش نشان نمی‌دهند خودش کلی معنی و مفهوم می‌دهد.

» بازگشت | تاریخ : 21 آذر 1392 | توسط : Reza | بازدیدها : 3 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
کد امنیتی :
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بارگزاری مجدد کد
کد را وارد کنید :

 
    

http://patogh.info/templates/Patogh/images/logo.pngصفحه نخست | درباره ما | تماس با ما | عضویت در سایت | پیوندها | تبلیغات اینترنتی | جستجو | نسخه موبایل | RSS http://patogh.info/templates/Patogh/images/rss.gif

طراحی و توسعه "طرح آذین"

Sitemap