بازگشت   پاتوق بچه های ایرونی - Demo Version > ورزشی > ورزشهای قدرتی > کشتی آزاد و فرنگی

 
 
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
\r\n \r\n \r\n \r\n \r\n
\r\n \r\n
\r\n
ارسال لینک | \r\nدنباله \r\n\r\n \r\nداغ کن - کلوب دات کام \r\n\r\n \r\nداغ کن - کلوب دات کام \r\n\r\n
\r\n
\r\n
\r\n\r\n \r\n
\r\n پیش فرض\r\n گفتگو با سامان طهماسبی:کشتی گیر ایرانی که اذربایجانی شد\r\n \r\n
\r\n \r\n \r\n\r\n \r\n
\r\n \r\n
\nسامان طهماسبی عضو سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران، در مسابقات جهانی 2010 مسکو با قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی جمهوری آذربایجان خبرساز شد.
\n

\n
\nاو در شرایطی تابعیت این کشور را پذیرفته است که تا پیش از رقابت های المپیک پکن، ملی پوش 84 کیلوگرم ایران بود و پیش از آن نیز ضمن کسب مدال طلای آسیا، دو بار روی سکوی سوم جهان ایستاده بود.
\nاما نتایج رقابت های این وزن در مسکو، نه برای جمهوری آذربایجان رضایت بخش بود و نه برای ایران. طالب نعمت پور نماینده ایران به دلیل خودداری از انجام مبارزه با دنیس نیکولایف از اسرائیل، از دور مسابقات حذف شد.
\nسامان طهماسبی نیز اگرچه در دور نخست با نتیجه 6-1 مقابل دژان سرنیک از اسلوونی به برتری رسید، اما در مصاف بعدی اش 3-0 به دامیان یانیکوفسکی از لهستان باخت تا او نیز از جدول رقابت ها خارج شود.
\nاین گفتگو ساعتی بعد از پایان رقابت های 84 کیلوگرم که با قهرمانی هریستو مارینوف از بلغارستان همراه بود، با این کشتی گیر 25 ساله انجام شده است.
\n
\n
خبر تغییر تابعیت شما بازتاب گسترده ای داشته و واکنش ها نیز نسبت به آن متفاوت بوده. خودتان چه صحبتی در این خصوص دارید؟
\nسامان طهماسبی: ببینید من یک ورزشکار حرفه ای هستم. سن و سالی هم ندارم که بخواهم از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم. زندگی من از طریق کشتی تامین می شود. از پیگیری بی نتیجه مشکلاتم خسته شده بودم. تاکید می کنم که غیرت و تعصب ملی من سرجایش است. ضمناً اگر برای آذربایجان هم مدال بگیرم، جامعه جهانی این رشته ورزشی می داند که یک ایرانی موفق به کسب مدال شده است.
\n

\n
این تغییر تابعیت چگونه انجام گرفت؟
\n

\n

\nسامان طهماسبی در مسابقات کشوری آذربایجان
\n

\n
من ابتدا در مسابقات قهرمانی کشور جمهوری آذربایجان که جوایز مالی هم داشت شرکت کردم و قهرمان شدم. آن جا به من پیشنهاد دادند که بمانم و در مسابقات جهانی نیز برایشان کشتی بگیرم. من هم آمدم ایران و این موضوع را با آقای یزدانی خرم (رئیس فدراسیون کشتی ایران) مطرح کردم.
\nایشان هم گفتند باید ببینم آیا سرمربی تیم ملی به تو نیاز دارد یا نه. بعد با آقای محمد بنا صحبت کرد و او هم گفت نیازی به طهماسبی ندارم. از طرفی مسابقه انتخابی تیم ملی هم برگزار نشد. به همین خاطر رضایتنامه از فدراسیون کشتی گرفتم و دوبنده تیم ملی جمهوری آذربایجان را به تن کردم.
\n
\nبه هرحال شما اولین قهرمان ملی در ایران هستید که برای یک کشور دیگر کشتی می گیرید. خیلی ها از این تصمیم شما ناراحت هستند. توضیحی برای آن ها ندارید؟
\nمی دانم که در این خصوص طلسم را شکسته ام. دلم می خواد مردم بدانند که من خیلی پیگیر رفع مشکلاتم شدم. خیلی به این در و آن در زدم. شما هم که آن موقع در صداوسیما بودید، یادتان هست هر وقت در برنامه های خودتان صحبت می کردم می گفتم که مشکل مسکن دارم و بیکار هم هستم. اما ترتیب اثر داده نشد.
\n
\nچه اتفاقی باید رخ می داد تا شما تغییر تابعیت ندهید؟
\nبه هر ارگانی می رفتم که برای شغل، مسکن یا زمین اقدام کنم، یکی از مسئولان کشتی کردستان سنگ اندازی می کرد و با رایزنی هایش مانع از نتیجه گرفتن من می شد.
\n
\nدر مسکو، واکنش کشتی گیران تیم ملی ایران نسبت به تغییر تابعیت شما چه بود؟
\nبرخورد بسیارخوبی داشتند. سال ها با آن ها در اردوها و مسابقات مختلف همراه بوده ام و خودم را جزو آن ها می دانم. آن ها موقعیت مرا درک می کنند. حتماً بنویسید که وقتی حمید سوریان برای پنجمین بار قهرمان جهان شد، موهای تنم سیخ شد و نمی توانستم هیجانات خودم را کنترل کنم. روز اول بچه ها واقعاً کولاک کردند و با دو مدال طلا دل مردم ایران را شاد کردند.
\n
\nبرخی سایت ها نوشته اند که اهل تسنن بودن شما در این تصمیمی که گرفتید تاثیرگذار بوده است. در این باره هم توضیحی دارید؟
\n
\nخیلی چیزها نوشته اند که من به هیچ وجه موافقتی با محتوای آن مطالب ندارم. اصلاً صحت ندارد. علت تصمیم من فقط انگیزه های ورزش حرفه ای و مشکلات عدیده مالی و معیشتی بوده است.
\n
\nگفته می شود که پیشنهاد مالی آذربایجان چندان هم چشمگیر نبوده و چه بسا در لیگ ایران هم می توانستید همان مبلغ را به دست بیاورید.
\nاین هم صحت ندارد. چون در صورتی که مدال اروپایی یا جهانی و المپیک بدست بیاورم، درآمد خیلی خوبی خواهم داشت و مشکلاتم به طور کامل رفع خواهند شد. در لیگ برتر ایران هم فقط کشتی آزاد است که درآمد خوبی دارد. در لیگ کشتی فرنگی از این خبرها نیست.
\n
\nآیا به ایران هم رفت و آمد خواهید کرد؟
\nبله. من هفته آینده به ایران خواهم رفت.
\n
\nدلیل ناکامی تان در مسابقات جهانی مسکو چه بود؟
\nمن در باکو مشکل حریف تمرینی دارم. این تیم اگرچه سبک وزن های خوبی دارد اما در وزن من با مشکل مواجه هستند. حضور من باعث پیشرفت سنگین وزن هایشان می شود اما برای خودم پیشرفتی دربرندارد. بخشی از تمریناتم را در ایران دنبال خواهم کرد.
\n
\n
\nبی بی سی فارسی
\n
\r\n
\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n \r\n\r\n \r\n \r\n
\r\n __________________
\r\n
If you want a lover
Ill do anything you ask me to
And if you want another kind of love
Ill wear a mask for you
If you want a partner
Take my hand
or if you want to strike me down in anger
Here I stand
I،m your man
\r\n
\r\n \r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n\r\n \r\n disaster آنلاین نیست.\r\n\r\n\r\n \r\n \r\n \r\n \r\n  \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n پاسخ با نقل قول\r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n\r\n\r\n
\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n \r\n \r\n \r\n \r\n\r\n\r\n\r\n\r\n'; // next/previous post info pn[9898] = "9898,9898"; pn[0] = ",9898"; // cached usernames pu[0] = guestphrase; pu[131] = "disaster"; // -->
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی یک هفته پیش   #1
مدیر انجمن ها
Points: 1,110, Level: 18 Points: 1,110, Level: 18 Points: 1,110, Level: 18
Activity: 69% Activity: 69% Activity: 69%
 
disaster آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Aug 2010
محل سکونت: لجنزاری به اسم تهران
نوشته ها: 173
سپاس: 90
242 بار در 119 پست سپاس
حالت من :
ارسال لینک | دنباله داغ کن - کلوب دات کام داغ کن - کلوب دات کام

پیش فرض گفتگو با سامان طهماسبی:کشتی گیر ایرانی که اذربایجانی شد

سامان طهماسبی عضو سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران، در مسابقات جهانی 2010 مسکو با قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی جمهوری آذربایجان خبرساز شد.


او در شرایطی تابعیت این کشور را پذیرفته است که تا پیش از رقابت های المپیک پکن، ملی پوش 84 کیلوگرم ایران بود و پیش از آن نیز ضمن کسب مدال طلای آسیا، دو بار روی سکوی سوم جهان ایستاده بود.
اما نتایج رقابت های این وزن در مسکو، نه برای جمهوری آذربایجان رضایت بخش بود و نه برای ایران. طالب نعمت پور نماینده ایران به دلیل خودداری از انجام مبارزه با دنیس نیکولایف از اسرائیل، از دور مسابقات حذف شد.
سامان طهماسبی نیز اگرچه در دور نخست با نتیجه 6-1 مقابل دژان سرنیک از اسلوونی به برتری رسید، اما در مصاف بعدی اش 3-0 به دامیان یانیکوفسکی از لهستان باخت تا او نیز از جدول رقابت ها خارج شود.
این گفتگو ساعتی بعد از پایان رقابت های 84 کیلوگرم که با قهرمانی هریستو مارینوف از بلغارستان همراه بود، با این کشتی گیر 25 ساله انجام شده است.

خبر تغییر تابعیت شما بازتاب گسترده ای داشته و واکنش ها نیز نسبت به آن متفاوت بوده. خودتان چه صحبتی در این خصوص دارید؟
سامان طهماسبی: ببینید من یک ورزشکار حرفه ای هستم. سن و سالی هم ندارم که بخواهم از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم. زندگی من از طریق کشتی تامین می شود. از پیگیری بی نتیجه مشکلاتم خسته شده بودم. تاکید می کنم که غیرت و تعصب ملی من سرجایش است. ضمناً اگر برای آذربایجان هم مدال بگیرم، جامعه جهانی این رشته ورزشی می داند که یک ایرانی موفق به کسب مدال شده است.

این تغییر تابعیت چگونه انجام گرفت؟


سامان طهماسبی در مسابقات کشوری آذربایجان

من ابتدا در مسابقات قهرمانی کشور جمهوری آذربایجان که جوایز مالی هم داشت شرکت کردم و قهرمان شدم. آن جا به من پیشنهاد دادند که بمانم و در مسابقات جهانی نیز برایشان کشتی بگیرم. من هم آمدم ایران و این موضوع را با آقای یزدانی خرم (رئیس فدراسیون کشتی ایران) مطرح کردم.
ایشان هم گفتند باید ببینم آیا سرمربی تیم ملی به تو نیاز دارد یا نه. بعد با آقای محمد بنا صحبت کرد و او هم گفت نیازی به طهماسبی ندارم. از طرفی مسابقه انتخابی تیم ملی هم برگزار نشد. به همین خاطر رضایتنامه از فدراسیون کشتی گرفتم و دوبنده تیم ملی جمهوری آذربایجان را به تن کردم.

به هرحال شما اولین قهرمان ملی در ایران هستید که برای یک کشور دیگر کشتی می گیرید. خیلی ها از این تصمیم شما ناراحت هستند. توضیحی برای آن ها ندارید؟
می دانم که در این خصوص طلسم را شکسته ام. دلم می خواد مردم بدانند که من خیلی پیگیر رفع مشکلاتم شدم. خیلی به این در و آن در زدم. شما هم که آن موقع در صداوسیما بودید، یادتان هست هر وقت در برنامه های خودتان صحبت می کردم می گفتم که مشکل مسکن دارم و بیکار هم هستم. اما ترتیب اثر داده نشد.

چه اتفاقی باید رخ می داد تا شما تغییر تابعیت ندهید؟
به هر ارگانی می رفتم که برای شغل، مسکن یا زمین اقدام کنم، یکی از مسئولان کشتی کردستان سنگ اندازی می کرد و با رایزنی هایش مانع از نتیجه گرفتن من می شد.

در مسکو، واکنش کشتی گیران تیم ملی ایران نسبت به تغییر تابعیت شما چه بود؟
برخورد بسیارخوبی داشتند. سال ها با آن ها در اردوها و مسابقات مختلف همراه بوده ام و خودم را جزو آن ها می دانم. آن ها موقعیت مرا درک می کنند. حتماً بنویسید که وقتی حمید سوریان برای پنجمین بار قهرمان جهان شد، موهای تنم سیخ شد و نمی توانستم هیجانات خودم را کنترل کنم. روز اول بچه ها واقعاً کولاک کردند و با دو مدال طلا دل مردم ایران را شاد کردند.

برخی سایت ها نوشته اند که اهل تسنن بودن شما در این تصمیمی که گرفتید تاثیرگذار بوده است. در این باره هم توضیحی دارید؟

خیلی چیزها نوشته اند که من به هیچ وجه موافقتی با محتوای آن مطالب ندارم. اصلاً صحت ندارد. علت تصمیم من فقط انگیزه های ورزش حرفه ای و مشکلات عدیده مالی و معیشتی بوده است.

گفته می شود که پیشنهاد مالی آذربایجان چندان هم چشمگیر نبوده و چه بسا در لیگ ایران هم می توانستید همان مبلغ را به دست بیاورید.
این هم صحت ندارد. چون در صورتی که مدال اروپایی یا جهانی و المپیک بدست بیاورم، درآمد خیلی خوبی خواهم داشت و مشکلاتم به طور کامل رفع خواهند شد. در لیگ برتر ایران هم فقط کشتی آزاد است که درآمد خوبی دارد. در لیگ کشتی فرنگی از این خبرها نیست.

آیا به ایران هم رفت و آمد خواهید کرد؟
بله. من هفته آینده به ایران خواهم رفت.

دلیل ناکامی تان در مسابقات جهانی مسکو چه بود؟
من در باکو مشکل حریف تمرینی دارم. این تیم اگرچه سبک وزن های خوبی دارد اما در وزن من با مشکل مواجه هستند. حضور من باعث پیشرفت سنگین وزن هایشان می شود اما برای خودم پیشرفتی دربرندارد. بخشی از تمریناتم را در ایران دنبال خواهم کرد.


بی بی سی فارسی
__________________
If you want a lover
Ill do anything you ask me to
And if you want another kind of love
Ill wear a mask for you
If you want a partner
Take my hand
or if you want to strike me down in anger
Here I stand
I،m your man
disaster آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
 

برچسب ها
که, گفتگو, گیر, ایرانی, اذربایجانی, با, سامان, شد, طهماسبی:کشتی, طهماسبیکشتی

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما می توانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را دارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are غیر فعال
Pingbacks are غیر فعال
Refbacks are غیر فعال
Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2010, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO

Free Persian Language By Persian Forum Ver 3.0 Farsi Skin Developed By: Admin
مسئوليت مطالب و نظرات كاربران، به عهده خود آنان است و لزوما نظر انجمن نيست

Check PageRank

WebMaster : webmastervb3
Sitemap