بازگشت   پاتوق بچه های ایرونی - Demo Version > کامپیوتر و شبکه > سخت افزار > مشاوره خرید سیستم و نوت بوک

 
 
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 2 روز پیش   #1
کامپیوتر و شبکه
Points: 4,624, Level: 43 Points: 4,624, Level: 43 Points: 4,624, Level: 43
Activity: 63% Activity: 63% Activity: 63%
 
ahmadpm آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jul 2010
محل سکونت: رشت
نوشته ها: 555
سپاس: 726
325 بار در 241 پست سپاس
حالت من :
ارسال لینک | دنباله داغ کن - کلوب دات کام داغ کن - کلوب دات کام

پیش فرض پرفروش ترین لپ تاپ های بازار
البته به دليل عرضه مدلهاي جديد و تكنولوژيهاي نوين به بازار، هر از چند گاهي مدلهاي پرفروش در بازار جايگاه خود را به مدلهاي جديدتر ميدهند و البته گاه اتفاق ميافتد كه به دليل قيمت بالاي محصولات جديد، نمونههاي قديمي همچنان در ليست پرفروشهاي بازار قرار گيرند، ولي به هر حال مصرف كننده ناچار است خود را با تكنولوژيهاي نوين تطبيق دهد و به سمت محصولات جديد رود.

مثال بارزش عرضه لپتاپهاي مجهز به پردازندههاي جديد اينتل است.تا قبل از عرضه اين لپتاپها به بازار اكثر كاربران لپتاپ و افرادي كه قصد خريد اين كالاي تكنولوژيكي را داشتند به سراغ لپتاپهايي ميرفتند كه به پردازندههاي intel core2duo مجهز بودند. گروهي نيز به لپتاپهاي مجهز به پردازندههاي intel dual core گرايش داشتند؛ اما از زماني كه لپتاپهاي مجهز به پردازندههاي intel core i وارد بازار شدند و بازار را به دست گرفتند، توجه كاربران لپتاپ رفته رفته به سوي اين لپتاپها جلب شد تا جايي كه بر اساس اعلام فعالان بازار، طي ماههاي اخير ميزان تقاضا براي لپتاپهاي مجهز به پردازندههاي جديد intel در حد بسيار زيادي افزايش يافته است و در حال حاضر كمتر ميتوان سراغي از لپتاپهايي كه به پردازندههاي سري core 2 duo يا dual core مجهزند، گرفت.در اين گزارش ما مدلهاي پرفروش برندهاي مطرح بازار را معرفي ميكنيم.

sony
با وجود اينكه طي مدت اخير عرضهكنندگان لپتاپهاي اين برند به دليل رقابت شديدي كه بين برندها در بازار رخ داده است، قيمتها را در حد قابل توجهي كاهش دادهاند؛ اما همچنان سابقه ذهني كاربران لپتاپ از محصولات اين برند، گرانقيمت بودن آنها است و همچنان لپتاپهاي اين برند عنوان گران قيمت را در بازار يدك ميكشند.

بر اساس اعلام فعالان بازار، طي مدت اخير قيمت لپتاپهاي اين برند در حد قابل توجهي كاهش يافته است و سريهاي جديد كه به پردازندههاي سري corei مجهزند در بازار فروش بالايي دارند.فعالان بازار لپتاپهاي سري EA و EB را از پرفروشترين سريهاي لپتاپهاي سوني معرفي كردند كه صفحه نمايشهاي 14 اينچي دارند و قيمت مناسبي هم دارند.

در اين ميان ميتوان به مدلهاي VPCEA12EG،VPCEA15FG/B/Wكه به پردازنده INTEL CORE I3 و صفحه نمايش 14 اينچ مجهزند، اشاره كرد. بر اساس اعلام ايران رهجو، نمايندگي فروش لپتاپهاي اين برند در بازار داخلي، اين لپتاپها به ترتيب قيمتي معادل 910 هزار تومان و يك ميليون و 150 هزار تومان دارند.

همچنين مدلهاي VPCEA16FG/B/W/P/G/L ،VPCEA1AGG/B و VPCEA17FG/B نيز از لپتاپهاي پرفروش اين سري هستند كه به پردازنده INTEL CORE I 5، صفحه نمايش 14 اينچ مجهزند و قيمتي حدود يكميليون و 300 هزار تا يك ميليون و 750 هزار تومان دارند. اين لپتاپها بيشتر مورد استقبال كاربران زن قرار ميگيرد و علت هم وزن سبك و طراحي زيباي آنها است.

در ميان لپتاپهاي سري EB نيز مدلهاي VPCEB21FG/VPCEB15FG/B/W،W و VPCEB17FG/B/W فروش بالايي دارند كه صفحه نمايشي 4/15 اينچ دارند و قيمت آنها بين 900 هزار تا يكميليون و 295 هزار تومان است. اين لپتاپها به پردازنده سري INTEL CORE I مجهزند و بيشتر براي گيمرها و افرادي كه به فضاي زيادي براي كار نياز دارند، مناسب هستند.

DELL
لپتاپهاي برند DELL از پرفروشترينها در بازار داخلي هستند. علت هم تنوع بالاي مدلها و قيمت پايين اين لپتاپها است. بر اساس اعلام فعالان بازار، در شرايط فعلي كه اكثر خريداران لپتاپ به طور تخصصي خريد نميكنند، تقاضا براي لپتاپهاي اين برند همچنان بالا است؛ اما زيگورات يكي از عرضهكنندگان لپتاپهاي اين برند در بازار داخلي معتقد است: اين تنوع بالاي محصولات در كنار قيمت مناسب و خدمات پس از فروش مطلوب است كه توجه كاربران لپتاپ را به سوي اين برند جلب كرده است. براساس اعلام زيگورات البته طي مدت اخير ميزان عرضه به بازار تا حدودي كاهش يافته است كه اين موضوع به علت رشد قيمت آن است.

به هر حال در بازار لپتاپهاي DELL در حال حاضر سري INSPIRON و به ويژه مدلهاي 4010 و 5010 فروش بالايي دارند. اين لپتاپها به پردازندههاي INTEL CORE I مجهزند و صفحه نمايش آنها براي مدل 4010 معادل 1/14 اينچ و در مورد مدلهاي 5010 6/15 اينچ است.
اين لپتاپها با قيمتي حدود 699 هزار تومان تا 850 هزار تومان به فروش ميرسند.

APPLE
لپتاپهاي اين برند نيز جزو گرانقيمتهاي بازار است كه البته طي مدت اخير ميزان عرضه براي اين كالا تا حدودي افزايش يافته است. بر اساس اعلام فعالان بازار، علت افزايش تقاضا براي لپتاپهاي اين برند كاهش قيمتها است. اين درحالي است كه بكايي، مدير فروش شركت اپل ايران از ثبات قيمتها طي مدت اخير خبر ميدهد.

به گفته وي، اپل مكبوك پروهاي جديدي را با قابليتهاي بالاتر به بازار عرضه كرده است، ولي قيمتها را تغيير نداده است.به گفته وي، در حال حاضرمكبوك پروهاي 4/15 اينچ در بازار فروش بالاتري دارند تا ساير مدلها، چرا كه هم قابليتهاي بالايي دارند و هم سايز مناسبي دارند.

وي مدلهاي 371LL/A و 372LL/A را از مكبوك پروهاي پرفروش در بازار داخلي معرفي كرد كه به ترتيب با قيمت دو ميليون و 50 هزار تومان و دو ميليون و 150 هزار تومان به فروش ميرسند.

وي همچنين از عرضه اندك و تقاضاي بسيار كم براي لپتاپهاي سري AIR خبر داد و گفت: به علت اينكه اين لپتاپها بسيار ظريف هستند، پردازندههاي ضعيفي دارند و به اپتيكال درايو هم مجهز نيستند. همچنين اين لپتاپها قيمت بالايي هم دارند؛ به همين دليل تقاضا براي آنها كم است.

يكي ديگر از فعالان بازار نيز مدلهاي MB516 و MB374 را از لپتاپهاي پرفروش اپل معرفي كرد كه قيمتي حدود يك ميليون و 280 هزار تومان تا يك ميليون و 520 هزار تومان دارند.

TOSHIBA
توشيبا يكي از برندهاي قديميبازار لپتاپ است؛ اما طي سالهاي اخير تا حدودي از ميزان تقاضا و همچنين عرضه براي لپتاپهاي اين برند كاسته شده است. براساس اعلام شركت رايان بدر الكتريك، نمايندگي فروش لپتاپهاي اين برند در بازار داخلي، هر دسته از لپتاپهاي اين برند متقاضيان خاص خود را دارد. به عنوان مثال سري TECRA مخصوص كاربران صنعتي است و سري SATELLITE PRO براي كاربران حرفه اي و سازماني مناسب است.

بر اساس اعلام اين شركت مدلهاي A505-S6020 و M505-S4020 از لپتاپهاي پرفروش سري SATELLITE هستند كه به پردازندههاي سري CORE I،رم چهار گيگابايتي و هاردديسكي با ظرفيت 500 گيگابايت مجهزند.
اين لپتاپها با قيمتي حدود يك ميليون و 270 تا يك ميليون و 400 هزار تومان به فروش ميرسند.
همچنين مدل T130-EZ1301 از لپتاپهاي پرفروش سري SATELLITE PRO است كه به پردازنده INTEL CORE 2 DUO 1.3 GHZ، رم سه گيگابايتي و هاردديسكي با ظرفيت 320 گيگابايت مجهز است.
اين لپتاپ هم با قيمت 875 هزار تومان به فروش ميرسد.

HP
اگر چه بسياري از كاربران لپتاپ به دنبال لپتاپهاي سبك وزن هستند، ولي در گروه لپتاپهاي برند HP سري DV6 كه شامل لپتاپهاي صفحه بزرگ است فروش خوبي دارند. بر اساس اعلام شركت پاندا تكنولوژي، يكي از عرضهكنندگان لپتاپهاي اين برند در بازار داخلي، مدلهاي 2111ا-DV6 و 2190-DV6 از لپتاپهاي پرفروش HP در بازار داخلي هستند كه صفحه نمايش آنها 6/15 اينچ و پردازنده آنها نيز از سري CORE I است.
اين لپتاپها قيمتي حدود 980 هزار تا يك ميليون و 380هزار تومان دارند.

برندهاي آسياي شرقي
IBM ENOVO،ASUS،ACER از برندهايي هستند كه طي مدت اخير شركتهايي نظير امرتات و سازگار، مانور زيادي روي خدمات پس از فروش اين برندها در بازار دادهاند.
بر اساس اعلام فكوري، مدير فروش شركت امرتات، لپتاپهاي سري 57 مانند مدلهاي 5741 و5735 از لپتاپهاي پرفروش ايسر در بازار داخلي هستند كه به پردازندههاي COREI مجهزند. همچنين مدل ONE Aspire از ميني لپتاپهاي پرفروش بازار است كه قيمتي حدود 400 هزار تومان دارد.

به گفته وي، در زمينه لپتاپهاي IBM LENOVO هم لپتاپهاي سري Ideapad و THINK PAD فروش خوبي دارند كه مدلهاي Y550،Y550P و... از سري IDEAPAD از پرفروشهاي بازار هستند كه قيمتي حدود 980هزارتومان تا يك ميليون و 200 هزارتومان دارند.

مدلهاي T510i-8GC،T510iو... نيز از لپتاپهاي پرفروش سري THINK PAD هستند كه قيمتي حدود يك ميليون و 290 هزار تا يك ميليون و 500 هزار تومان دارند. از خانواده ايسوز هم مدلهاي لپتاپهاي سري K52 مانند مدلهاي K52JR-SX077،K52JK-SX061 و... پرفروشند كه به پردازندههاي CORE I مجهزند و قيمتي حدود يك ميليون تا يك ميليون و 100 هزار تومان دارند.برخي از مدلهاي پرفروش لپتاپ در بازار داخليAPPLE
مدل:MB372 گارانتي: اپل ايران قيمت: 2.150.000 تومانTOSHIBA
مدل:A505-S6020 گارانتي: بدر سرويس قيمت: 1.275.000 تومانSONY
مدل:VPCEA12EG/B گارانتي: ايران رهجو قيمت: 910.000 تومان

منبع

تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg 17974_853.jpg (17.7 کیلو بایت, 5 نمایش)
نوع فایل: jpg 17975_496.jpg (24.9 کیلو بایت, 5 نمایش)
نوع فایل: jpg 17976_314.jpg (21.7 کیلو بایت, 5 نمایش)
ahmadpm آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
 

برچسب ها
لپتاپهای, پرفروشترین, بازار

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما می توانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را دارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are غیر فعال
Pingbacks are غیر فعال
Refbacks are غیر فعال
Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2010, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO

Free Persian Language By Persian Forum Ver 3.0 Farsi Skin Developed By: Admin
مسئوليت مطالب و نظرات كاربران، به عهده خود آنان است و لزوما نظر انجمن نيست

Check PageRank

WebMaster : webmastervb3
Sitemap